Понеділок, 17.05.2021, 15:53
Вітаю Вас, Гость
Головна » 2012 » Лютий » 10 » Все про дрібну моторику рук
14:55
Все про дрібну моторику рук
Що таке дрібна моторика?

Дрібна моторика – це сукупність скоординованих дій м’язової, кісткової і нервової систем людини, часто в поєднанні із зоровою системою у виконанні дрібних, точних рухів кистями і пальцями рук і ніг. Часто для поняття «дрібна моторика» використовується такий термін як «спритність».

   Роль іграшки для розвитку дрібної моторики у дітей полягає в тому, щоб прискорити, а також удосконалити даний навик у розвитку дитини.

   Вчені прийшли до висновку, що приблизно третину всієї поверхні рухової проекції головного мозку займає саме проекція кисті рук, яка розташовується поруч з мовною зоною. З цього випливає наступний висновок: розвиток мовлення дитини і розвиток дрібної моторики – два взаємопов’язаний і нерозривний процес. Зазначимо також, що до сфери дрібної моторики відноситься величезна різноманітність всіляких рухів. Це і примітивні жести, такі як захоплення різних об’єктів, це і дуже дрібні рухи, від якості яких залежить почерк людини. В’язання – це один з яскравих прикладів дій дрібної моторики.

Як відбувається розвиток дрібної моторики?

Процес розвитку дрібної моторики відбувається природним шляхом на базі розвитку загальної моторики людини. Розвиток моторики проходить складний шлях, починаючи з хапання предмета долонею цілком, потім удосконалюється в процесі перекладання предмета з руки в руку, а вже до двох років дитина може не тільки правильно тримати ложку і пензлик, а й малювати. Процес вдосконалення моторних навичок активно відбувається в дошкільному та ранньому шкільному віці. Дитина все частіше виконує більш складні дії, що вимагають узгоджених дій обох рук.

Що сприяє прискорення розвитку дрібної моторики?

Психологи і педагоги рекомендують починати займатися розвитком дрібної моторики малюка вже з 8 міс. віку шляхом активного тренування пальців дитини.

Ефективні способи розвитку дрібної моторики:

  • ігри з дрібними предметами (мозаїка, пазли, намисто, конструктори тощо.);
  • пальчикові ігри;
  • ліплення;
  • масаж пальців і кистей.

Важливо відзначити, що хорошим помічником для розвитку дрібної моторики у дітей стануть різноманітні розвиваючи іграшки, багато з яких батьки в змозі виготовити самостійно.

Переглядів: 2978 | Додав: adana
Всього коментарів: 0
avatar