Понеділок, 17.05.2021, 12:55
Вітаю Вас, Гость
Головна » 2012 » Жовтень » 20 » Види та склад кисневих коклейлів, механізм дії.
18:08
Види та склад кисневих коклейлів, механізм дії.
   Синглетно-киснева терапія є ефективним методом профілактики та лікування кисневої недостатності. Один зі способів її проведення — вживання дитиною спеціального насиченого синглетним киснем коктейлю.

Корисні синглетно-кисневі коктейлі для профілактики та лікування

   Синглетно-кисневий коктейль є напоєм, отриманим за допомогою збагачення синглетним киснем вітамінізованої суміші, приготовленої на основі невеликої кількості рослинних екстрактів, соків, різноманітних фруктових сиропів, настоянок трав.

Види та склад синглетно-кисневих коктейлів
   Усі лікувальні синглетно-кисневі коктейлі умовно можна поділити на дві групи: кисневі пінки та фітококтєйлі.
   Киснева пінка — це пінна маса, яка містить кисень з додаванням різноманітних сиропів чи соків. Своїм терапевтичним впливом пінки завдячують саме синглетному кисню, який, всотуючись у кров, сприятливо впливає на організм. Обов'язковою складовою такого синглетно-кисневого коктейлю є піноутворювальна речовина, яка дозволяє отримувати стійку піну та тривалий час утримує у собі кисень. Як піноутворювач можна використовувати:
  • екстракт кореня солодки (локриці);
  • яєчний білок;
  • спеціальні піноутворювальні речовини.
   Усі ці компоненти кисневої пінки є взаємозамінними, а іноді вони можуть комбінуватись. Зараз рецепти з використанням яєчного білка практично не використовують через можливу небезпеку сальмонельозу, поширеність серед дітей алергічних реакцій і обмежений строк зберігання.
   Піноутворювач, який використовують найчастіше, — це екстракт кореня солодки. Він також є лікувальним засобом, що застосовується у медицині як регулятор водно-сольового обміну організму (наприклад, у складі грудних зборів). Корінь солодки містить глюкозу, пектинові речовини, флавоноїди, гліциризин.
   Лікувальні фітококтейлі, ефект яких забезпечують лікарські рослини у вигляді настоянок, відварів та ін. Головне їх призначення — це профілактика патологічних станів, комплексне лікування та реабілітація хворих. Застосування фітококтейлів підвищує стійкість організму до несприятливого впливу довкілля, розширює адаптивні можливості та пришвидшує процеси відновлювання. Окрім настоянок і відварів успішно застосовують компоненти на основі рослинних екстрактів або сиропів. Це обумовлено тим, що немає потреби витрачати час на приготування відварів, крім того, до складу екстрактів (сиропів) вже входять смакові добавки.
   Шипшина, сухоцвіт (безсмертник), звіробій, валеріана, собача кропива — усі ці рослини (а також багато інших) здійснюють значний вплив на організм дитини та можуть входити до складу фітококтейлю.
   Залежно від властивостей лікарських рослин, що входять до складу коктейлю, синглетно-киснева терапія з використанням лікарських трав може застосовуватися для цілеспрямованої профілактики та комплексного лікування конкретних захворювань чи патологічних станів. Які саме трави та в якій кількості корисно додавати до синглетно-кисневого коктейлю дитини, визначить лікар.
   Поєднання лікувальних рослинних і вітамінних компонентів із синглетним киснем значно підвищує їх активність, посилюючи вплив на організм дитини. Також синглетно-кисневий фітококтейль може містити смакові добавки. Здебільшого це сиропи, що додають для поліпшення смаку.

Механізм дії синглетно-кисневого коктейлю
   Механізм дії синглетно-кисневого коктейлю полягає у тому, що кисень пересувається по травному тракту у стані піни і всотується. При цьому транспорт кисню у клітини здійснюється не тільки течією крові, але й через лімфу. Це дає змогу значно поліпшити постачання кисню до органів і тканин, в яких порушений кровообіг. При поглинанні кисню клітинами у них пришвидшуються біологічні процеси, поліпшуються мікроциркуляція та проникність мембран, посилюються окиснювально-відновлювальні процеси. При цьому спостерігається активізація кровообігу у слизовій оболонці кишкового тракту, що дозволяє компонентам коктейлю інтенсивніше і повніше надходити до організму та здійснювати лікувальний вплив.

Показання до вживання синглетно-кисневого коктейлю
   Через те, що однією з перших нестача кисню уражує ще не сформовану центральну нервову систему дитини, при гіпоксії можуть спостерігатися такі симптоми, як зниження працездатності й емоційного тонусу, порушення сну, різноманітні психоневрологічні розлади. Профілактичне застосування синглетно-кисневих коктейлів при цих станах дозволяє ліквідувати симптоми кисневої недостатності центральної нервової системи, що призводить до поліпшення її стану та нормалізації сну (сон стає більш глибоким, зменшується період засинання та рухової активності).
   Синглетно-кисневий коктейль незамінний при захворюваннях органів дихання, які є основним шляхом надходження кисню до організму. Навіть незначні порушення органів дихання призводять до появи гіпоксії, а, отже, і до зниження активності різноманітних органів і тканин, у тому числі відповідальних за імунітет дитини.
   Застосування синглетно-кисневих коктейлів у період бронхолегеневих захворювань задовольняє потреби органів і тканин у кисні. При цьому спостерігається посилення енергетичного метаболізму клітин, зокрема лімфоцитів (клітини імунної системи), що відбувається за рахунок більш інтенсивної роботи мітохондріального апарату та справляє позитивний вплив на імунітет і загальний стан хворої дитини. Крім того, екстракт кореня солодки, який входить до складу коктейлю як піноутворювач, здійснює додатковий відхаркувальний вплив.

Особливості підбору та приймання синглетно-кисневого коктейлю
   Перед застосуванням синглетно-кисневої терапії слід проконсультуватися у педіатра, який здійснить індивідуальний підбір компонентів залежно від фізіологічного стану й особливостей розвитку кожної дитини. Це дозволить використати лікувальні властивості синглетно-кисневого коктейлю максимально ефективно.
   Для отримання позитивного ефекту синглетно-кисневий коктейль потрібно приймати регулярно — один раз на день порціями від 100 до 200 мл залежно від віку дитини.
   Первісно синглетно-кисневий коктейль готували у санаторіях, профілакторіях і лікарнях. Однак використання балонів зі стисненим киснем при приготуванні коктейлів робили процедуру небезпечною та складною у застосуванні.
   Нині інтерес до синглетно-кисневих коктейлів відновився, бо для приготування синглетно-кисневих коктейлів і пінок у дошкільних закладах почали використовувати ефективне, безпечне й автономне сучасне обладнання українського виробника яке є у нашому закладі.
Переглядів: 3485 | Додав: adana
Всього коментарів: 0
avatar