Понеділок, 17.05.2021, 11:15
Вітаю Вас, Гость
Головна » 2012 » Січень » 8 » Увага, дитина в магазині
13:10
Увага, дитина в магазині
Родина в магазині
Оскільки дітям раннього віку властиво наочно-дійове мислення, а сприйняття носить афективний характер, кожен похід в супермаркет перетворюється для батьків у тортури. А дитину речі буквально манять, притягають до себе. Полиці сучасного магазину заповнені такою величезною кількістю яскравих і привабливих банок і баночок, коробок і коробочок, пакетів і пакетиків, що маляті просто не встояти перед спокусою хоч до чогось з цього достатку доторкнутися. Адже і ми, дорослі, часто навіть у тому випадку, коли точно не збираємося купувати річ у магазині, підходимо, роздивляємося і беремо її в руки.
Так що ж робити, якщо малюк хапає з полиць товар?
Якщо дитині вже 2-3 роки, ви можете пограти з ним вдома в гру «магазин». Обіграйте кілька складних ситуацій, причому малюк повинен багаторазово побувати і в ролі покупця, і в ролі продавця. Нехай він, виконуючи роль продавця, навчить неслухняного дитини вести себе в магазині: помітить, що покупець хапає все з полиць, зробить йому зауваження. Щоб викликати в дитини потреба навчити іншого, дорослий (виконуючи роль дитини) може ненав'язливо повторити в грі ситуацію, яка неодноразово повторювалася в магазині. Найчастіше в цьому випадку дитина сама робить «неслухняному покупцеві» зауваження і пояснює до того ж, чому так робити не годиться. Після гри можна разом з дитиною повторити правила поведінки в супермаркеті, які малюк вже озвучив. Можна погортати з ним саморобну книжку про магазин, зупиняючись на кожній сторінці і повторюючи правила.
Якщо малюк зовсім малий і ще не може брати участь у рольовій грі, можна з ним теж подивитися книжку про магазин, коментуючи намальовані сюжети на кожній сторінці короткими фразами.
   Якщо ви зібралися в магазин, то, вийшовши з дому і підходячи до мети своєї подорожі, можна безпосередньо перед можливою конфліктною ситуацією твердо, без сильних емоцій повторити кілька основних правил поведінки в магазині. Однак якщо перерахування правил перетвориться на довгу нотацію, не чекайте, що дитина буде слідувати вашим вказівкам. Правила поведінки повинні бути сформульовані коротко, зрозуміло для дитини, в позитивній формі і без загроз (особливо нездійсненних). Краще сказати: «Тримай маму за руку», ніж «Не смій тікати!». Промовляючи інструкцію, краще дивитися дитині в очі, щоб переконатися, що він чує і розуміє ваші слова. Якщо дитина вже вміє говорити, попросіть його повторити те, що ви сказали.
   Щоб похід в магазин пройшов «безболісно» для обох сторін, можна придумати систему заохочень. Якщо в приміщенні супермаркету є величезна рекламна іграшка, дитині можна дозволити помацати її або пограти біля неї. Іноді тут же розташовується дитячий батут. Дозвольте дитині це задоволення. Якщо дитина любить спілкуватися з дорослими, можна впродовж всього перебування в магазині розмовляти з ним. Іноді це відволікає малюка, він змушений відповідати на запитання батьків, тому йому «ніколи» бігати близько прилавка, дайте дитині щось в руки (улюблену іграшку, візок), посадіть дитину в дитячу машину для переміщення по залу. Якщо дитина тримає обома руками цінний для нього предмет, він, можливо, не стане нічого хапати. Якщо ви впевнені, що у дитини чисті руки, можете дати йому банан, морозиво, печиво. Це теж може відвернути його від вабливих товарів на прилавках.
   Якщо ви готуєтеся до походу в магазин заздалегідь, заповніть кілька сторінок саморобної книжки зображеннями тих продуктів і товарів, які вам необхідно придбати. Попросіть малюка взяти книжку з собою і нагадати вам, що слід купувати.
Вдалих вам походів у супермаркет разом з малюком і радісного спілкування
Переглядів: 1570 | Додав: Zaharchuk_Alisa
Всього коментарів: 1
avatar
book хорошая статья, я думаю это проблема всех родителей! Актуально, спасибо!
avatar