Понеділок, 17.05.2021, 11:31
Вітаю Вас, Гость
Головна » 2011 » Листопад » 26 » Страх темряви
14:49
Страх темряви
Страх темряви
Консультує психолог
 «Мама, я боюся спати без світла» – цю фразу чують батьки майже всіх дітей, оскільки звичка боятися темряви розвивається у 89% дітей у віці 3-8 років. Дитина, яка тільки що народилась, не боїться темряви. Але поступово малюк звикає до світла і потихеньку відвикає спати у темряві. Якщо подивитися на темряву очима дитини, то темна кімната для нього – це вже зовсім не та кімната, в якій ще недавно горіло світло: образи предметів міняються, приміщення стає таємничим, а деякі предмети набувають зловісних образів. І навіть, якщо батьки підводять малюка до шафи і показують, що там нікого немає, то страх все одно не розвіюється. Та й сам малюк не може зрозуміти, чому йому страшно. А вся справа в тому, що він боїться так званого мертвого простору – того, який він не може осягнути поглядом. Особливо яскраво боязнь темряви проявляється у дітей, батьки яких в якості покарання закривають дитини в порожній кімнаті на самоті,  якщо хтось буде галасувати вночі і стукати, порушуючи його сон, а також якщо дозволяють дивитися телевізійні передачі для дорослих і страшилки, може послужити навіть неправильне харчування (перед сном).
Що допоможе?
 1. Залишати в кімнаті дитини нічник. Його можна підвісити прямо над ліжком. Залишайте нічник включеним, під час засипання та коли дитина спить.
 2. Ховати за музикою страшні звуки. Якщо дитина не може побачити, що відбувається поряд з нею, вона інстинктивно починає прислухатися до різних шорохів. Вихід – спробувати заглушити страшні звуки негучною мелодійною музикою. 
 3. Спілкуйтесь! Дізнайтесь, чого саме боїться малюк. А потім фантазуйте і пояснюйте, чому страхи малюка не збудуться. Також батькам важливо поділитися з дітьми своїми страхами і розповісти, як вони їх подолали в дитинстві.
 4. М`яка іграшка. Хай дитина засипає з іграшкою. Треба пояснити дитині, що до іграшки можна притулитися як до мами, поговорити з ним і нічого іграшка не боїться.
 5. Малюйте. Такий метод підходить для діточок 6-7 років. Щоб назовсім позбутися від нічного чудовиська можна запропонувати дитині знищити свій страх: порвати малюнок на клаптики тощо.
 6. Створити затишок в дитячій. Можна перетворити дитячу кімнату в маленьку чарівну країну. 
 7. Обійми. Якщо батьки часто гладять малюка по голові і обіймають, він заспокоюється і забуває про свої страхи. Можна зробити дитині легкий масаж перед сном або просто почухати спинку.Молоко та мед перед сном.
 8. Молоко перед сном діють на малят як снодійне. Якщо же з медом, заспокійлива дія напою тільки посилиться.
 9. Не називати дитину боягузом. Життя в постійному стресі може привести до виникнення серйозного комплексу неповноцінності і до ще глибшого розвитку страху.
 10. Активні ігри. Більше рухайтесь, грайте, радійте життю. Але не перевантажуйте малюка, інакше він перезбудиться і не зможе заснути, а страхи повернуться.
 11. Мультфільми. Дитина ставить себе на місце героїв, які перемагають у мультфільмах. Отримавши можливість стати на час тим, хто його лякав, дитина сама забуде про свої страхи.


Переглядів: 1622 | Додав: Zaharchuk_Alisa
Всього коментарів: 0
avatar