Понеділок, 17.05.2021, 12:59
Вітаю Вас, Гость
Головна » 2012 » Жовтень » 18 » Спочатку сутулість - потім хвороба!
12:28
Спочатку сутулість - потім хвороба!
Як слід ставитися батькам до захворювання хребта у дитини?

Як відображаються захворювання хребта на організмі в цілому?

Постава - дзеркало здоров'я
ХРЕБЕТ - це основа скелета, він виконує в організмі людини дві найважливіші функції. Перша функція - опорно-рухова. Друга - захисна. Хребет захищає спинний мозок від механічних пошкоджень. До нього підходять численні нервові закінчення, які відповідають за роботу всіх органів в організмі людини. Образно кажучи, кожен хребець несе відповідальність за роботу певного органу. Якщо функції хребта порушені, ускладнюється проведення нервового імпульсу до тканин і клітин в різних ділянках тіла. З часом саме в цих ділянках тіла будуть розвиватися різні захворювання. При правильній поставі навантаження на хребет при навчанні або роботі розподіляється рівномірно і не відбувається перевантаження окремих ділянок. Це дозволяє зберегти хребет здоровим до похилого віку.
Правильна постава характеризується наступними показниками:
  1. Пряме положення голови і хребта.
  2. Горизонтальні лінії ключиць.
  3. Симетричне розташування лопаток.
  4. Симетричне розташування сідниць.
Потрібно відрізняти порушення постави від викривлення хребта. Викривлення хребта - це стан хребетного стовпа, при якому відбувається відхилення його поздовжньої осі від вертикалі. При сильному відхиленні хребта випуклістю назад форму викривлення називають кіфозом. При виникненні бокового викривлення хребта у вигляді латинської букви S форму викривлення називають сколіозом. Іноді зустрічаються поєднання цих двох форм, і тоді говорять про кіфосколіоз.
   Неправильна постава найчастіше вказує на хвороби хребта, у тому числі і на сколіоз. Цей порок розвитку хребта рідко є самостійним. З роками він тягне за собою серйозні і важкі наслідки.
   Дитячий скелет володіє більшою рухливістю, ніж скелет дорослої людини, тому раннє звернення до лікаря допоможе вам вирішити цю проблему. Згадаймо, що відбувається з нашою спиною, коли ми змушені довго сидіти? Через якийсь проміжок часу нетреновані м'язи спини починають втомлюватися. Вони вже не можуть забезпечувати правильну поставу, і хребет злегка згинається. У цьому фізіологічно неправильному положенні відбувається здавлювання передніх відділів міжхребцевих дисків, в той час як задні відділи розтягуються. У такому положенні міжхребцевий диск втрачає свою еластичність, зношується. Нервові корінці ущемляються і гірше проводять сигнали від мозку до органів і тканин. Особливо чутливий до таких перевантажень незміцнілий хребет підлітка. Більшість дітей ведуть "сидячий" спосіб життя. Високі навчальні навантаження, комп'ютери, телевізори і т. д. Тому проблема профілактики захворювань опорно-рухового апарату у дітей набула масового характеру.
Важлива профілактика!  
Один із основних шляхів профілактики захворювань хребта - лікувальна гімнастика. Треновані м'язи спини здатні довгий час утримувати хребет у правильному положенні. Лікувальна гімнастика направлена ​​на зміцнення м'язів спини, на розвиток гнучкості хребта.
   Лікарі-ортопеди спільно з ученими-біомеханіками розробили спеціальні пристрої (реклінатори) для тривалого збереження правильної постави. Реклінатори або коректори постави виконані із спеціальної тканини з еластичними властивостями. Правильно підібраний реклінатор не дозволяє підлітку сутулитися. З його допомогою здійснюється розведення верхнього плечового пояса з м'якою корекцією грудного відділу хребта. Одночасно розвантажуються напружені м'язи спини. Лікувальна дія коректора постави обумовлено ефектом "запам'ятовування" правильного положення хребта. Завдяки еластичним властивостям тканини застосування реклінатори не "вимикає" роботу власної мускулатури, що є дуже важливою його особливістю. Реклінатор непомітний під одягом, не утрудняє дихання і не перешкоджає правильній роботі серця. Він не вимагає постійного носіння. Коректор постави використовується тільки при тривалому статичному навантаженні (виконання уроків, робота з комп'ютером і т. д.). Реклінатор забезпечує правильний перерозподіл сил, діючих на хребет, тим самим зменшуючи можливий негативний вплив на нього. Застосування реклінатора допомагає виробити стійкий стереотип правильної постави, який зберігається на довгий час або на все життя. Своєчасне звернення до фахівців, які допоможуть виявити захворювання хребта на ранніх етапах і підберуть індивідуальну програму оздоровлення, забезпечить вашим дітям здорове майбутнє.
  
Потрібно приділяти належну увагу організації робочого місця дитини. Стіл, за яким працює дитина, не повинен бути занадто високим або низьким. Коли дитина пише, лікті повинні лежати на столі.
   Процес розслаблення хребта та м'язів відбувається в нічний час. Тому для профілактики захворювань хребта обов'язковий повноцінний сон. Постіль дитини не повинна бути занадто м'якою. Ідеальний варіант матраца, який при положенні тіла на спині повторює всі фізіологічні вигини хребта. Сучасні ортопедичні матраци цілком відповідають вимогам фахівців. Подушка повинна бути досить низькою і щільною для того, щоб голова не піднімалася високо і не перевантажувався шийний відділ хребта. На сьогоднішній день ортопедичні салони пропонують спеціальні ортопедичні подушки.
   Таким чином, програма профілактики і лікування захворювань опорно-рухового апарату включає в себе наступні моменти:
  • правильна організація робочого місця;
  • систематичне виконання спеціальної гімнастики для розвитку і зміцнення м'язів спини;
  • застосування коректора постави для профілактики і лікування різних захворювань хребта (сколіози, кіфози, кіфосколіози та ін), а також для вироблення правильної постави у дітей і підлітків;
  • повторні курси масажу спини.
   У сукупності всі ці методи доповнюють один одного і підсилюють лікувально-профілактичний вплив на організм. Здорова спина дитини - найкраща нагорода за витрачені зусилля.

Дякуємо за інформацію спеціалісту
з психолого-фізичної реабілітації
Захарчук Алісі Петрівні


Переглядів: 1442 | Додав: adana
Всього коментарів: 0
avatar