Понеділок, 17.05.2021, 11:53
Вітаю Вас, Гость
Головна » 2012 » Травень » 16 » Сонечко може і нагріти...
16:24
Сонечко може і нагріти...
Сонячний і тепловий удар
Стан зумовлений перегріванням організму внаслідок тривалого впливу високої температури зовнішнього середовища спричиняє тепловий удар. Легко виникає у новонароджених та дітей першого року життя.
Яким чином?   
До перегрівання тіла призводить висока температура повітря, занадто теплий одяг (особливо зі штучних тканин), що затримує випаровування вологи з поверхні тіла, фізичне навантаження. Тепловий удар швидше настає уразі одночасної дії різних чинників. Перегріванню тіла сприяє також нестача води в організмі : якщо дитина мало п’є, то зменшується потовиділення, в той час як у процесі випаровування поту з поверхні тіла його відбувається охолодження.
Що відбувається?
    Перегрівання супроводжується в’ялістю, швидкою втомою, запамороченням, головним болем, сонливістю. Обличчя червоніє, хода стає хиткою, дихання утруднюється, температура тіла підвищується до 40градусів.
   Якщо не усунути причини перегрівання, настає тепловий удар: людина непритомніє, падає, обличчя стає блідим, синюшним, шкіра холоднішає, вкривається потом, пульс ниткоподібний (малий, прискорений, його дуже важко промацати).
    Прямі сонячні промені можуть спричинити сонячний удар.
    Перші ознаки сонячного удару: почервоніння обличчя, сильний головний біль. Потім – нудота, запаморочення, потемніння в очах і, нарешті, блювання. Людина непритомніє, з’являється задишка, погіршується серцева діяльність. У дітей раннього віку після перебування на сонці температура тіла може підвищуватись, але в той же час вони дуже бліді.
Перша допомога при тепловому та сонячному ударах
Забезпечити доступ свіжого повітря, вивести дитину у затінок; на голову та на пахвинну ділянку, підколінні ямки, де проходять великі судини, покласти холодний компрес, напоїти холодною водою; облити дитину або обгорнути вологим простирадлом. Корисні холодний душ або ванна. Якщо людина непритомна, дати понюхати ватку з розчином аміаку, поставити клізму з холодної води. Треба стежити за тим, щоб голова була у підвищеному положенні. Під час блювання повернути голову набік, аби блювотні маси не потрапили в дихальні шляхи.
    Діти віком до 7 років надто чутливі до підвищення температури довкілля. Діти першого року життя легко перегріваються та можуть дістати тепловий удар навіть за хмарної, але спекотної погоди.
    Щоб уникнути теплового удару, в спеку слід надягати дитині панаму або хустинку та легкий світлий одяг, який не перешкоджає випаровуванню поту. Важливо дотримуватись питного режиму. Замість води корисно давати охолоджений чай, підсолену воду.
Переглядів: 1462 | Додав: adana
Всього коментарів: 0
avatar