Понеділок, 17.05.2021, 15:08
Вітаю Вас, Гость
Головна » 2012 » Жовтень » 12 » Що робити якщо розбили градусник?
17:23
Що робити якщо розбили градусник?
Що робити якщо розбили градусник (термометр)
Не так давно в Євросоюзі заборонили виробляти ртутні градусники - через високу токсичність рідкого металу.
   Утилізацією ртуті займаються спеціальні служби, в тому числі входять до складу МНС. Однак на виклик через градусника вони, як правило, не виїжджають. Вважається, що нейтралізувати невеликий обсяг ртуті людина може своїми силами.

Ваші дії
 


  1. Виведіть з приміщення, де розбився градусник, дітей і домашніх тварин. Дитина може з цікавості взяти ртутні кульки в руки, а то і в рот. Тварина - наступити на ртуть і рознести її на лапах в інші кімнати.Закрийте двері в кімнату і відкрийте вікно, щоб забезпечити приплив свіжого повітря. Це знизить концентрацію парів ртуті. Чим тепліше в кімнаті, тим сильніше випаровування і тим швидше треба діяти.
  2. Надіньте респіратор або хоча б марлеву пов'язку, гумові рукавички. Зберіть осколки градусника, покладіть їх в щільний поліетиленовий пакет і зав'яжіть його. За допомогою аркуша картону або скребка плавно перемістіть кульки ртуті на паперовий рушник, покладіть його в той же пакет, що й осколки, знову зав'яжіть. Для збору маленьких кульок можна використати клейку стрічку. Також зібрати ртуть допомагає крем для гоління. Рясно нанесіть його на ділянку та зберіть губкою або ганчіркою.
  3. Посвітіть на ділянку, де був розбитий градусник, настільною лампою або ліхтариком. Іноді частинки ртуті непомітні - під променями світла вони почнуть блищати.
  4. Зібрану ртуть перемістіть з серветки в банку з холодною водою і щільно її закрийте. Викидати ртуть в сміттєпровід або каналізацію не можна. Виставте банку на балкон і зателефонуйте в місцеву службу МНС.
  5. Розведіть у воді марганцівку, повинен вийти темно-бурий, майже непрозорий розчин, і за допомогою щітки або пульверизатора обробіть ділянку, на якій була ртуть. Залиште приблизно на годину, а потім змийте мильно-содовим розчином. Щоб приготувати його, 40 г господарського мила і 50 г харчової соди розчиніть в літрі води. Після цього в кімнату бажано не заходити протягом доби. Потім підлогу можна вимити водою.
  6. Після збору ртуті прополощіть ротову порожнину слабким розчином марганцівки, прийміть 2-3 таблетки активованого вугілля - це зменшить вплив токсинів на організм.
Чого робити не можна
  • Змітати ртуть віником. Його прути розбивають кульки металу на декілька більш дрібних, зібрати їх стає складніше.
  • Збирати ртуть пилосмоком. При роботі він гріється, так що випаровування ртуті збільшується. До того ж, шкідливий метал осідає всередині пилососу, і використовувати побутовий прилад для збору сміття тепер буде можна.
  • Прати одяг, в якій ви прибирали ртуть. Це може призвести до забруднення шкідливим металом пральної машини. Всі речі, які мали контакт з ртуттю, доведеться викинути.
Переглядів: 1544 | Додав: adana
Всього коментарів: 0
avatar