П`ятниця, 19.08.2022, 18:24
Вітаю Вас, Гость
Головна » 2022 » Січень » 26 » Сезонне меню для дітей віком від 1 до 6 (7) років
11:14
Сезонне меню для дітей віком від 1 до 6 (7) років

МОЗ затвердило сезонне меню для дітей віком від 1 до 6 (7) років для харчування у закладах освіти з яким ми хочемо Вас познайомити!

Міністерство охорони здоров’я України затвердило Примірне чотиритижневе сезонне меню, рекомендоване для організації триразового харчування дітей віком від 1 до 6 (7) років у закладах освіти та інших організованих дитячих колективах на осінній період. Відповідний наказ опубліковано на сайті Міністерства.

Меню 1-2 тиждень завантажити

Меню 3-4 тиждень завантажити

Також тут міститься технологічна документація (технологічні картки) на страви та вироби, що увійшли до затвердженого меню:

  1. Для першого
  2. Другого
  3. Третього
  4. Четвертого тижнів.

 

У техкартках наведені всі необхідні розрахунки (маса брутто/нетто, енергетична цінність продуктів/страв тощо), процеси приготування та температурні режими.

   Меню можна використовувати як у повному обсязі, так і частково, опрацювавши його з огляду на смакові уподобання та технологічні можливості конкретних закладів. Проте варто пам’ятати, що в разі внесення таких змін, меню потрібно буде погодити в територіальному підрозділі Держпродспоживслужби відповідно до вимог Порядку організації харчування у закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку

   Затверджений перелік страв також може бути використаний як база для чотиритижневого меню в інші пори року з урахуванням сезонних продуктів.

   Над документами працювала робоча група, до складу якої увійшли представники ВГО «Асоціація працівників дошкільної освіти», Національного університету харчових технологій, Київського кооперативного інституту бізнесу і права, управлінь та департаментів освіти Вінницької, Кам’янської, Новоград-Волинської, Житомирської, Чернівецької міських рад, Покровської районної ради в м. Кривий Ріг, завідувачки та медичні сестри закладів дошкільної освіти міст Вінниця, Бровари, Житомир, Запоріжжя, Суми, Ковель, Мирноград та селища Бородянка, МОН та МОЗ.

   Робота здійснюється в межах реформи сис­те­ми шкіль­но­го хар­чу­ван­ня, ініційованої пер­шою ле­ді Ук­ра­їни Оле­ною Зе­ленсь­кою.

Переглядів: 129 | Додав: сонечко
Всього коментарів: 0
avatar