Неділя, 05.12.2021, 01:39
Вітаю Вас, Гость
Головна » 2013 » Травень » 23 » Проведення іммобілізації дитини за різних видів переломів
11:22
Проведення іммобілізації дитини за різних видів переломів
Проведення іммобілізації дитини за різних видів переломів

Перелом — це часткове або повне порушення цілісності кістки через дію механічного чинника. Переломи кісток з порушенням цілісності шкірних покривів і слизових оболонок називають відкритими переломами, за збереження цілісності покривів — закритими.

У разі перелому спостерігають такі симптоми:
 1. сильний біль в місці ушкодження;
 2. деформація кісток;
 3. порушення функції ушкодженої частини тіла дитини;
 4. патологічна рухливість кістки;
 5. крепітація — хруст в місці перелому;
 6. поява набряку та синця в зоні перелому.
 • За виявлення у дитини ознак перелому кістки необхідно викликати швидку медичну допомогу і негайно приступити до надання першої долікарської допомоги.
 • У першу чергу слід запобігти ускладненням, пов'язаним із травмою, — у разі потреби вжити протишокових заходів, зупинити кровотечу, не допустити інфікування рани.
 • За відкритої рани потрібно зупинити кровотечу накладанням тугої пов'язки чи джгута вище місця поранення, зафіксувавши час накладання. Найважливіше вчасно зупинити сильну артеріальну кровотечу, аби запобігти втраті крові дитиною.
 • На місце поранення слід накласти асептичну пов'язку. Не можна руками торкати рану, видаляти з неї уламки, використовувати нестерильний матеріал для перев'язування.
 • Водночас слід постійно розмовляти з дитиною, заспокоювати, розпитувати, щоб не допустити шоку та непритомності.
 • Головне завдання першої допомоги за переломів кісток — провести іммобілізацію, яка унеможливить подальше зміщення кісток та їх уламків і травмування ними прилеглих тканин.
 • За перелому плечової кістки слід зігнути руку дитини в лікті, обережно витягнути плече по довжині, уникаючи рухів і перегинів у місці ушкодження, та накласти шину на задньо-зовнішню поверхню плеча із охопленням плечового, ліктьового і зап'ястного суглобів. Шину слід закріпити бинтами або хустками, а руку дитини підвісити на косинку або прибинтувати шину до тулуба.
 • У разі перелому кісток передпліччя слід обережно підняти передпліччя дитини, зігнути руку в лікті до прямого кута та попросити дитину випрямити пальці, розвернувши долоню до живота. Шину потрібно накласти від місця вище ліктя аж до основи пальців та прибинтувати.
 • У випадку перелому кісток кисті та пальців шину ліпше накладати на пальці у напівзігнутому положенні. Картонну або фанерну шину слід прибинтувати до передпліччя і підвісити травмовану руку дитини на косинку.
 • За перелому кісток плеча або передпліччя, або кисті та пальців транспортувати дитину слід у положенні сидячи.
 • Якщо дитина непритомна або є підозра на перелом хребта, то її необхідно вкласти на спину на тверді носилки (фанера, щит, двері), щоб попередити згинання хребта, яке може пошкодити спинний мозок. За ушкоджень шиї під неї слід підкласти валик або подушку. Піднімання дитини і перекладання здійснюють декілька людей, обережно, по команді, без жодного руху в місці перелому кісток дитини. Транспортувати дитину до лікарні можна в положенні на животі.
 • За перелому таза ноги дитини варто зігнути в колінах, підкласти під колінні суглоби валик і розвести їх у боки (положення «жаби»). Транспортувати дитину можна лише в положенні лежачи на твердій поверхні.
 • Якщо у дитини виявили перелом стегна, то слід взяти ногу дитини за тильну сторону стопи і п'ятку, зігнути стопу під прямим кутом, повільно підняти ногу. Ліпше накласти дві шини: одну на внутрішню поверхню — від паху до кінця стопи, другу — на зовнішню поверхню ноги. Шини необхідно закріпити бинтами або косинками. За відсутності шин пошкоджену ногу прибинтовують до здорової. Транспортувати дитину слід в положенні лежачи.
 • У разі перелому кісток гомілки і стопи потрібно накласти шинну пов'язку так, щоб охопити гомілковостопний і колінний суглоби. Транспортувати дитину слід у положенні лежачи.
Переглядів: 1134 | Додав: lepre | Теги: симптоми перелому, Перелом, Проведення іммобілізації дитини за
Всього коментарів: 0
avatar