Неділя, 05.12.2021, 01:11
Вітаю Вас, Гость
Головна » 2013 » Жовтень » 22 » Консультує психолог - Привчаємо дитину до горщика
13:36
Консультує психолог - Привчаємо дитину до горщика
ГОРЩИК
   Немає такої мами, яку хоч один раз не торкнулася проблема приучення своєї дитини до горщика. І всім, без винятку, хотілося б, щоб цей період відбувся непомітно й гармонійно, і, найголовніше, швидко! Але так не буває. Або буває, але дуже рідко. Головний ключик до розв’язання проблеми — терпіння та спокій.
   Зараз, коли памперси доступні всім, багато батьків взагалі вважають, що до горщика привчати не потрібно. От підросте, знімемо памперси, і все буде гаразд. А є така категорія батьків, які налаштовані революційно й зовсім протилежно. Горщик із перших місяців! Вони тримають свою дитину над горщиком, чекають... Іноді вдається.
Хто ж правий?
   Найголовніше правило, яке потрібно засвоїти батькам, це те, що саджати на горщик необхідно не за віком, а за готовністю самої дитини до горщика.
   Помітили Ви, скажімо, що в маляти ця «найсерйозніша справа» відбувається в певний час доби. Це означає, що можна спробувати посадити на горщик (за умови, що малюк вже сидить, звичайно). Не забудьте: для першого знайомства горщик обов’язково повинен бути теплим. Інакше переляк і неприємні емоції, а, надалі — і небажання сідати на горщик Вам гарантовані. Так часто буває, що малюка саджають теплою попою на холодний горщик, і він потім нізащо не бажає повторювати цю процедуру. Доводиться горщик ховати — і надовго.
   Самостійно проситися на горщик кожна дитина може почати в «індивідуальному» віці. Якщо це відбувається в півтора-два роки — це зовсім нормально. Природою так і передбачено.
   Отже, Ви ласкаво запропонували горщик маляті, посадили, і, розважаючи його казкою або іграшкою, пояснюєте йому зміст того, що відбувається. Потрібно, погладжуючи животик за годинниковою стрілкою, вимовляти звуки, що відповідають процедурі, і спробувати зацікавити його новим завданням. Звичайно, на горщику не можна сидіти подовгу. Хвилин п’ять, не більше. А якщо нічого не вийшло, однаково похваліть малюка. Він же намагався. Скажіть йому підбадьорливі слова, наприклад: «Нічого не вийшло? Ну, спробуємо потім ще, так?» Дуже часто ми чуємо застереження фахівців: не дозволяйте дітям гратися на горщику! Вони звикнуть, і будуть сидіти на горщику годинами. В процесі приучення можна скористатися цією паличкою-виручалочкою.
   Надійний спосіб привчити до горщика,— це сказати маляті: «Давай сядемо на горщик і зберемо будиночок». Чому б і не погратися п’ять хвилин? А якщо дитина починає засиджуватися, дуже легко її підняти, покликати, зробити ще що-небудь цікаве. Вона легко погодиться! Знову ж, все залежить від фрази, сказаної мамою. Якщо мама буде смикати дитину та нудно піднімати: «Ну, вставай, вставай, вистачить висиджувати», можна зазнати поразки. А якщо мама скаже своєму дослідникові: «А тепер пішли подивимося, що там...» (у коробочці, на кухні), то й результат буде відповідним.
   Що ще потрібно врахувати, привчаючи до горщика? Ваша дитина повинна бути впевнена, що покакає вона у горщик, або, через п’ять хвилин після сидіння на ньому,— у штанці, батьки ніколи не будуть її критикувати. І завжди будуть любити її однаково. Це дуже делікатна проблема, і розв’язувати її необхідно тільки делікатно. Ніколи не засуджуйте свого малюка за промахи, це так ображає! Наберіться терпіння та не дайте маляті затаїти страх або ненависть до цього страшного предмета, з появою якого розпочалися проблеми. Малята вперті, але вони однаково бруднять і мочать штанці не на зло Вам, повірте. Звичайно, покачати головою під час конфузу необхідно, але не більше того. А кричати або бити, і тим більше карати малюка в такій ситуації недозволено.
   Якщо з якої-небудь причини у Вам відразу не вдалося привчити дитину до горщика, і малюк не хоче сідати на нього, заберіть горщик на декілька тижнів, а то й місяць. Обов’язково! Нехай забудеться ворожість до нового предмета. До горщика дитина повинна відчувати тільки позитивні почуття!
   Не слухайте розповіді подружок, які повідомляють, що їхні малята вже «давно на горщику». Ваше маля унікальне! Його час ще настане. І тільки Ви знаєте, як все потрібно робити.
Як привчати малюка до горщика?
  • Будьте уважні й намагайтеся самі визначити час, коли Вашого малюка можна починати привчати до горщика.
  • Не сваріть дитину, якщо в неї нічого не вийшло.
  •  Похваліть, якщо все гаразд.
  • Якщо процес приучення відбувся не так, як потрібно, заберіть горщик на тиждень або декілька тижнів, а потім повторіть все спочатку.

За матеріалами статей Н. В. Чуб

Переглядів: 1441 | Додав: adana
Всього коментарів: 0
avatar