Понеділок, 17.05.2021, 12:50
Вітаю Вас, Гость
Головна » 2013 » Січень » 30 » Поради для батьків першокласників
19:00
Поради для батьків першокласників
Корисні поради батькам першокласників

1. Перевірте ще раз, що ваша дитина без зайвих зусиль може впоратися зі своїм одягом і взуттям, дістане підручники й зошити з портфеля та укладе їх назад, що вона знає, в якому класі навчається, як звати вчительку, знає, за яким номером телефону можна розшукати вас, знає, що вам і вчительці можна розповісти про все, що її турбує або лякає.

2. З перших днів навчання вимагайте виконання режиму дня дитиною, щоб вона лягала спати в один і той же час. Сон для школярів має першочергове значення. У І чверті дитина повинна спати не менше 10-11 годин, потім можна скоротити до 9-10 годин.

3. Варто також заздалегідь перевірити меблі в класі — ламані краї та цвяхи зустрічаються дуже часто, вони можуть пошкодити одяг і подряпати дитину. Якщо відсутня можливість змінити парти, можна хоч би підновляти їх, обклеївши самоклеївальним матеріалом. Зверніть також увагу на висоту парти, за якою сидить ваша дитина, адже вона проводитиме за партою не менш ніж 4 годин на день і це може суттєво позначитися на її поставі.

4. Привчіть дитину збирати портфель напередодні ввечері. Перевірте, чи не забула вона чого-небудь важливого. Запитайте її\його, чи не передавав вчитель прохань або розпоряджень батькам. Через деякий час дитина привчиться сумлінніше ставитись до своїх обов'язків і стане більш зібраною.
 
5. Приводити дитину до класу необхідно заздалегідь (до 07-45) - дитина повинна встигнути змінити одяг, підготуватись до уроку.

6. Необхідно намагатись виконувати всі вимоги вчителя і вихователя, щодо навчальної діяльності.

7. Приводьте дитину в чистому одязі по розміру та росту.

8. У дитини повинен бути змінний одяг та взуття.

9. Для заняття з фізкультури - фізкультурна форма (одяг повинен бути зручний та комфортний).

10. В групу заходити з дозволу вчителя або вихователя - не відволікайте дітей від навчального процесу.

11. З причини не відвідування дитиною школи необхідно повідомити вчителя, вихователя, медсестру.

12. Забудьте фразу „Що ти сьогодні отримав?!", а краще запитайте: „Про що нове ти сьогодні дізнався?". Зустрічайте дитину спокійно, не сипте на неї тисячу запитань, дайте їй можливість розслабитись (згадайте, як вам буває важко після напруженого дня). Коли дитина збуджена і хоче з вами чимось поділитись, не відмовляйте їй у цьому, вислухайте.

13. Залишайтеся на зв'язку - У кожного з батьків повинен бути телефон вчителя і навпаки. Про всяк випадок. Ви можете періодично телефонувати вчителю для того, щоб дізнатися, як справи у вашої дитини в навчанні і по поведінці, якщо немає можливості поспілкуватися "наживо".

14. Приймайте активну участь в житті класу - Супроводжуйте дітей з учителем на колективні поїздки, походи, відвідування театрів, музеїв і т.д. Можете взяти на себе зобов'язання організувати один з таких заходів. Якщо ви не можете взяти на себе ці зобов'язання, запитайте у вчителя, що ви можете зробити, щоб якось приймати участь в житті класу і допомогти вчителеві.

15. Не треба навантажувати дитину позашкільною діяльністю з самого початку навчального року. Спорт і заняття в гуртках, звичайно, корисні для загального розвитку, але спочатку впевніться, що у дитини вистачить сил і часу.

16. Завжди будьте уважними до стану здоров'я дитини, коли щось її турбує: головний біль, поганий загальний стан. Найчастіше це об'єктивні показники втоми, перевантаження.

Дитина має відчувати, що ви завжди її любите, завжди їй допоможете та підтримаєте!

Переглядів: 1173 | Додав: adana
Всього коментарів: 0
avatar