Четвер, 15.04.2021, 12:19
Вітаю Вас, Гость
Головна » 2016 » Грудень » 2 » Переможці акції "Екологічна стежина"
16:38
Переможці акції "Екологічна стежина"

Живцювання рослин

У різних рослин різні пристосування до розмноження: цибульки-дітки у амариліса, ростки на корінні у аспідистра, дітки у примули, молоді рослини на вусах у хлорофітуму , а у традесканції – живці.

 

Традесканція – ампельна рослина, її стебла  можуть досягати до 0,5 метрів і більше. На стеблах почергово розміщуються яскраво-зелені сидячі листочки  овальної форми. Іноді, дуже рідко, традесканція цвіте маленькими білими квіточками. Потребує великого поливу і постійного зволоження повітря.

Живці – це частини стебла з декількома листочками. Їх слід відділити від рослини. Помістити в посудину з водою на деякий період часу.

 

Через декілька днів можна спостерігати появу корінців. Живці готові до висаджування в горщик.Підготуємо необхідний  інвентар: грунт (земляна суміш з дернової, листової та перегнійної землі і піску у співвідношенні 2:1:1:1), горщик для рослини, лопатку, паличку тощо. Наповши  горщик ґрунтом, паличкою робимо невелике заглиблення. Висаджуємо  живець, легенько притиснувши землю навколо нього

 .Обов’язково дорбе поливаємо висаджену рослину.

 

 

 

  Ми ознайомились з цікавим способом розмноження кімнатних рослин; з’ясували умови необхідні для росту традесканції та самостійно виростили  рослину  з живців. А у нашому куточку природи на одну рослину стало більше.

Матеріали підготували вихователі дошкільного навчального закладу (ясла-садка)  № 4 «Марите» компенсуючого (санаторного) типу  Славутицької міської ради Київської області Крутоус Н.М. та  Масан С.В.

Переглядів: 641 | Додав: сонечко
Всього коментарів: 0
avatar