Понеділок, 21.09.2020, 05:13
Вітаю Вас, Гость
Головна » 2011 » Листопад » 25 » Пам'ятка батькам першокласника
14:59
Пам'ятка батькам першокласника
Пам’ятка для батьків першокласників

1. З початку навчального року привчіть дитину прокидатись раніше, щоб збирання до  школи не перетворилось у щоденні хвилювання. Уранці будіть малюка спокійно,лагідно,з усмішкою на обличчі.

2. Не підганяйте. Розраховувати час – ваш обов’язок; якщо Ви цю проблему не розв’язали – провини дитини немає.

3. Обов’язково привчіть малюка зранку снідати. Це важливо, аби запобігти хворобам шлунку.

4. Привчіть збирати портфель напередодні увечері. Перевірте, чи не забуто чогось важливого. Запитайте дитину, чи не передавав вчитель прохань або розпоряджень батькам. Через деякий час вона привчиться сумлінніше ставитись до своїх обов’язків і стане більш зібраною.

5. Проводжаючи дитину до школи, побажайте їй успіхів, скажіть кілька лагідних слів(без застережень на кшталт”Дивись, поводься гарно!”, „Щоб не було поганих оцінок”. У дитини попереду – важка праця.

6. Зустрічаючи малюка зі школи, забудьте фразу”Що сьогодні отримав?”. Краще запитайте:” Що нового ти сьогодні дізнався?”. Дайте можливість дитини розслабитись(згадайте,як вам буває важко після напруженого дня). Коли вона збуджена і хоче з вами поділитись чимось, не відмовляйте їй у цьому, вислухайте її!

7. Обідній час( час вечері) – зручний момент для невимушеної розмови. Школяр може розповісти про свій робочий день і в такий спосіб звільнитись від психологічного напруження. Якщо дитина замкнулась в собі, не вимагайте пояснень, хай заспокоїться і розповість,коли схоче сама.

8. Зауваження вчителя вислуховуйте особисто, уникаючи присутності дитини. Не поспішайте влаштовувати сварку. Говоріть з малюком спокійно.

9. Не варто навантажувати першокласників позашкільною діяльністю від самого початку навчального року. Спорт і заняття в гуртках,звичайно, корисні для загального розвитку, але спочатку переконайтесь, що у дитини вистачає сил і часу. Початок навчального року – період стресу і перевантажувати його не варто.

10. Протягом дня знайдіть час для спілкування з дитиною. Для вас особливо важливими мають бути справи малюка.
11. Важливо, щоб  у родині панувала єдина тактика спілкування дорослих з дитиною. Усі розходження мають вирішуватись без неї.

12. Завжди будьте уважними до здоров’я малюка. Головний біль,погане самопочуття – найчастіше це об’єктивні показники втоми, перевантаження.

13. Батькам необхідне терпіння. Ентузіазм перших днів швидко мине, його місце займе втома. Допоможіть дитині зберегти нормальний ритм і не піддавайтесь спокусі зробити їй маленьке послаблення. Часті нарікання на малюка чи порівняння з іншими дітьми можуть розвинути комплекс неповноцінності. Навпаки, навіть коли у дитини,щось не виходить, треба похвалити її, дати малюкові невеличкий перепочинок і знову повернутись до виконання завдань.

14. У кожному віці на вашу взаємини з сином чи донькою не повинна впливати їх успішність. Гарні довірливі стосунки й усвідомлення того, що дитина завжди може розраховувати на вашу підтримку, допоможуть їй налаштуватися на успіх від самого початку нового навчального року.

15. Дитина має відчувати, що ви завжди її любите, завжди їй допоможете і підтримаєте.
Переглядів: 2164 | Додав: Zaharchuk_Alisa
Всього коментарів: 0