Неділя, 05.07.2020, 05:47
Вітаю Вас, Гость
Головна » 2012 » Травень » 2 » Обережно, сезон розпочато!
14:44
Обережно, сезон розпочато!
Увага кліщі!
Лісові кліщі поширені по всій Україні - велика кількість комах спостерігається у травні. Основними "годувальниками" кліщів є дикі тварини і домашня худоба. Але нападають вони і на людей. Перший пік активності кліщів розпочинається навесні та закінчується в середині липня, а другий триватиме з вересня по жовтень.
   Небезпечними є віруси, яких переносять кліщі. Потрапивши на тіло людини, комаха присмоктується не відразу — спершу повзає, обираючи найзручніше місце. Паразити кусають людей за вухом, на шиї, у паху, на згинах рук і ніг. Ці комахи часто переносять вірус енцефаліту, який вражає нервову систему.
Шляхи зараження
   Зараження людини може відбутися під час висмоктування кліщем крові, його видалення, при вживанні в їжу сирого молока корів та кіз. Від хворої людини до здорової це захворювання не передається.
Щоб не бути укушеним...
При відвідуванні місць, де можуть бути кліщі, треба одягати щось однотонне, світлого кольору, на якому помітно комах. Краще, коли одяг з довгими рукавами, щільно прилягає до тіла. Голову теж обов'язково захищати.
   Найчастіше кліщі чіпляються до одягу людини, коли вона торкається кущів або сидить на траві. На місці всмоктування кліща може розвиватись запальна реакція, нерідко з нагноєнням і утворенням сильно сверблячої ранки.
   Виявивши на собі кліща, треба звернутись до найближчого медичного закладу. Якщо ж такої змоги немає, слід змастити кліща олією, краще всього скористатися загально відомим способом: покласти на уражену ділянку обручку, наповнити її олією, протримавши 10-15 хвилин. Тоді кліща можна повільно видаляти, розхитуючи з боку в бік пінцетом чи петлею з нитки. Після видалення кліща місце присмоктування обробити 3% розчином йоду, спиртом або одеколоном. Залишати голівку або хоботок комахи у тілі не можна, їх обов'язково слід видалити, бажано в медичному закладі.
   Рекомендується протягом місяця слідкувати за самопочуттям. У разі підвищення температури тіла, почервоніння, припухлості — терміново звертайтеся до лікаря-інфекціоніста.

Переглядів: 1395 | Додав: adana
Всього коментарів: 0
avatar