П`ятниця, 25.09.2020, 09:52
Вітаю Вас, Гость
Головна » 2011 » Грудень » 17 » Няня в житті дитини
15:36
Няня в житті дитини
Як знайти няню
Перш за все, ви повинні визначитися, для чого вам потрібна нянька. Причини можуть бути різні, наприклад, повернення мами на роботу, або її не бажання сидіти постійно вдома з дитиною, або просто допомога потрібна. Від цього буде залежати, яка освіта має бути у няні. Адже дуже важливо визначити, чи потрібна вашому малюку розуміюча няня-психолог, няня-медсестра: яка знає все про здоров'я няня з медичною освітою, або няня-педагог, яка допоможе дитині розвиватися і навчатися з раннього віку.

 Існує кілька способів, щоб знайти няню:
 1. Родичі, адже саме родичі будуть ставитися до догляду за малюком з найбільшою відповідальністю, а ви без страху зможете їм довіряти. Правда родичу ви не зможете зробити зауваження, якщо щось не сподобається.
 2. Сусідка пенсійного віку, яка стане дитині турботливою бабусею, яка ніколи не спізнюється і завжди прийде на допомогу. Але не варто забувати, що літня людина не завжди може угледіти і встигнути за надмірно активним малюком, крім того, бабусі важко буде справлятися з хатніми обов`язками і використовувати сучасну побутову техніку.
 3. Рекомендації знайомих. Якщо ваші знайомі можуть відрекомендувати хорошу, так би мовити «перевірену» няню, яка колись працювала у них, то це чудово. Але не можна випускати з уваги, що ідеальна няня ваших знайомих для вас може виявитися зовсім не ідеальною.
 4. Через агентство, щоб уникнути конфліктів з родичами. Агентство надасть вам максимально докладну інформацію про няню, плюс до цього вона регулярно проходить медогляд і психологічні тести. Але за послуги агентству доведеться заплатити одну місячну зарплату няні.
Обов`язки сучасної няні:
 1. Повний догляд за дитиною. Під повним доглядом розуміється весь спектр послуг, які надає няня, тобто годування дитини з дотриманням санітарних норм, чітке виконання режиму сну, купання, прогулянки і т.д. Крім того, це передбачає проведення необхідних гігієнічних процедур - очищення вушних раковин, носових проходів та інше.
 2. Організація режиму сну. Сон немовляти повинен підкорятися певним розкладом. Як правило, чим старше стає дитина, тим меньше вона спить. Няня повинна знати, скільки і в який час доби належить спати, при цьому обов'язково враховуються індивідуальні особливості дитини, які починають виявлятися досить рано. Крім того, важливо, щоб няня стежила за позою під час сну.
 3. Приготування їжі для дитини, годування. Якщо це маля до 1 року то цей обов'язок полягає в підборі підходящої для малюка суміші, дитячого харчування (якщо це не було зроблено раніше батьками або дитячим лікарем). Няня в години годування приготовляє суміш, або підігріває молоко і годує дитину згідно з правилами. У міру дорослішання в раціон грудничка додаються пюре, протерті фрукти. Якщо 2р. та старше - годування те що приготувала мама.
 4. Миття і стерилізація дитячого посуду. Посуд, що використовується для годування дитини, повинна зберігатися окремо від решти кухонного начиння. Вона повинна проходити ретельну обробку після годування. Так, няня повинна чистити пляшечку спеціальним йоржиком з використанням дезінфікуючих засобів для чищення, спеціально для цього призначених, 2 р. та старше вчити дитину самообслуговуванню.
 5. Прогулянки на свіжому повітрі. Щоденні прогулянки на свіжому повітрі - обов'язкова умова для гармонійного росту і розвитку немовляти. Час і місце прогулянок визначається спільно з батьками. Краще, якщо це буде парк неподалік від будинку. Прогулянки в дощову, вітряну або морозну погоду небажані.
 6. Купання. Це дуже копітка процедура, яка вимагає обліку безліч нюансів. Так, няня повинна попередньо обговорити з батьками, кількість водних процедур. Няня готує воду, рушник, одяг. Няня повинна використовувати тільки спеціальні мило і шампуні, а також стежити, щоб не було протягів.
 7. Прибирання дитячої кімнати. Сюди входять вологе прибирання поверхонь (поличок, столів і шафок), розстановка предметів ужитку по місцях, миття підлоги, провітрювання і т.д.
 8. Підтримання іграшок та дитячої коляски в чистоті. Це чистка та миття дитячих іграшок, недопущення використання шкідливих токсичних іграшок і предметів. Няня повинна обов'язково протирати або мити іграшки та речі, які використовувалися під час прогулянки, впали на підлогу або перебували в руках у сторонніх людей.
 9. Прання та прасування дитячої білизни. Дитяча білизна - це не тільки пелюшки і сорочечки, але і будь-яка інша одяг малюка. Няня може прати їх як в ручну, так і на автоматичній пральній машинці. В останньому випадку обов'язковий вибір режиму делікатного прання. Повинні використовуватися тільки гіпоалергенні пральні порошки. Прання та прасування здійснюються в міру необхідності, у вільний від догляду за малюком час.
За додатковою домовленістю за окрему плату няня може:
 • Проводити з дитиною розвиваючі ігри
 • Робити масаж. Дитячий масаж вважається найскладнішим, оскільки опорно-руховий апарат маляти ще не сформований. Один неправильний рух, натискання на «заборонену» точку і масаж може не те, щоб оздоровити дитину, але навіть нашкодити йому. Няня повинна мати сертифікат, що вона закінчила масажні курси дитячого масажу.
 • Проводити дитячу гімнастику. Вимоги до няні, яка згодна проводити з дитиною гімнастику або зарядку, ті ж, що і до няні, яка володіє технікою дитячого масажу. Повинна бути в наявності відповідна ліцензія, а також медичну освіту.
 • Навчати плаванню. Плавання немовлят - дуже корисно і в зв'язку з цим популярно. Няня, повинна сама впевнено триматися на воді (якщо уроки проводяться в спеціальному басейні), а також чудово володіти методикою. Вона зобов'язана знати, в якому віці можливо початок навчання (як правило, це вже друга-третя тиждень життя), як правильно тримати малюка, дотримуватися всі методичні рекомендації.
 • Відвідувати з дитиною дитячі лікувальні установи. Зазвичай це щомісячні огляди в поліклініці. Але якщо дитина стала неспокійною, примхливою, няня, погодивши з батьками, повинна звернутися до лікуючого педіатра.
   Ви можете самостійно підшукати професійну няню через інтернет або газети, при небажанні переплачувати агентству. Але вибрати серед величезної кількості нянь саме ту, яка вам підходить дуже важко, та й до того ж немає гарантії, що ви не приведете до себе до дому і до своєї дитини шахрайку. Будьте уважні!
Переглядів: 1545 | Додав: Zaharchuk_Alisa
Всього коментарів: 0
avatar