Неділя, 27.09.2020, 00:34
Вітаю Вас, Гость
Головна » 2012 » Березень » 19 » Мінеральні солі під час розвитку та росту дитини
10:34
Мінеральні солі під час розвитку та росту дитини
З наявністю мінеральних речовин пов’язане явище збудливості – одна із основних властивостей живого (натрій, калій, хлор). Ріст і розвиток кісток, нервових елементів, м’язів залежать від вмісту мінеральних речовин. Вони визначають реакцію крові (рН), сприяють нормальній діяльності серця і нервової системи, використовуються для утворення гемоглобіну (залізо), соляної кислоти шлункового соку (хлор). Мінеральні солі створюють необхідний для життєдіяльності клітин певний осмотичний тиск.
   У новонародженого мінеральні речовини становлять 2,5% маси тіла, у дорослого – 5%.
   При змішаному харчуванні людина одержує всі необхідні їй мінеральні речовини в достатній кількості з їжею. Тільки кухонну сіль добавляють до їжі при її кулінарній обробці.
   Дитячий організм, який росте, особливо потребує додаткового надходження багатьох мінеральних речовин. Мінеральні речовини справляють важливий вплив на розвиток дитини. З кальцієвим і фосфорним обміном пов’язані ріст кісток, строки окостеніння хрящів і стан окислювальних процесів у організмі.
   Кальцій впливає на збудливість нервової системи, скоротність м’язів, здатність крові зсідатися, білковий і жировий обмін в організмі.
   Фосфор потрібен не тільки для росту кісткової тканини, але й для нормального функціонування нервової системи, більшості залозистих та інших органів.
   Крім зазначених мінеральних речовин, дитині необхідні залізо, магній, цинк, мідь, йод, фтор, кобальт, натрій та інші. Вони входять в склад ферментів, гормонів, вітамінів і мають великий вплив на обмін речовин, ріст і розвиток організму.
   Нестача в організмі того чи іншого мікроелемента призводить до розвитку специфічного захворювання: ендемічного зобу при нестачі йоду, малокрів’я при нестачі кобальта або міді, карієсу зубів при нестачі фтору, анемії при нестачі заліза тощо.
Тому слідкуйте за вживанням мінеральних речовин вашої дитини та всієї родини.
Переглядів: 1515 | Додав: adana
Всього коментарів: 0
avatar