Четвер, 27.02.2020, 06:39
Вітаю Вас, Гость
Головна » 2012 » Червень » 13 » Масаж в закладі
10:15
Масаж в закладі
Масаж є надзвичайно важливим засобом для лікування тіла і духу. Він надає собою корисне тактильне роздратування, яке значною мірою відсутній у сучасному світі. Відчуття дотику і тепла при масажі підсвідомо нагадують вам, що ви не самотні у цьому світі. Людські руки - універсальний інструмент для масажу. Це самий чутливий орган нашого тіла. У світі існує більше 150 технік масажу руками. Але в кожній з них використовується всього п'ять стандартних рухів: погладжування, розтирання, вижимання, розминання й вібрація.
Масаж - метод лікування заснований на механічному впливі на тіло людини у вигляді тиску, тертя, вібрації.
   Масаж може бути загальним (масажується все тіло) або місцевим (вплив проводиться на частину тіла). Масаж впливає на всі шари шкіри, на шкірні судини і м'язи, на потові і сальні залози. При цьому відбувається рефлекторний вплив на центральну нервову систему, з якою шкіра нерозривно пов'язана. Потік імпульсів, залежно від застосованої техніки і прийомів масажу, може стимулювати і підвищувати тонус центральної нервової системи, або, навпаки, здійснює заспокійливий вплив.
   Лікувальний масаж може бути використаний для швидкого загоєння травм, зняття психологічної напруги, болю, для зняти напругу у м’язах і поліпшити кровообіг. Відомо, що він надає допомогу всім людям, незалежно від їх віку та соціального статусу – від немовлят до людей похилого віку. За даними досліджень, немовлята, до яких застосовувався масаж, на 48% швидше додавали у вазі і значно рідше вимагали спеціалізованої медичної допомоги в порівнянні з дітьми, які не отримували масаж. Будь-яка більш-менш освічена людина знає, що існує прямий взаємозв’язок між масажем і емоційним і фізичним здоров’ям.
   Масаж здійснює різноманітну дію на весь організм. Оздоровчий масаж сприяє підвищенню працездатності м'язів, прискорюється відновлення працездатності після посиленого фізичного навантаження. У крові збільшується кількість гемоглобіну, еритроцитів і лейкоцитів. Глибокий вплив робить масаж на периферичну нервову систему, послабляючи або припиняючи біль, поліпшуючи провідність нерва, прискорюючи процес регенерації при його ушкодженні.
Існують загальні протипоказання для всіх видів масажу:
  •  важкі захворювання внутрішніх органів,
  • інфекції,
  • лихоманка,
  • кровотечі,
  • пухлини,
  • ушкодження шкірних покривів тощо.
Тривалість масажних процедур залежить від віку пацієнта, загального стану здоров'я, різновиду масажу і може коливатися від 5 хвилин до 1,5 годин. Тривалість курсу від 1 до 20 процедур.
   Всі процедури медсестра масажу виконує за призначенням лікаря-педіатра Гривко Світлани Василівни яка проводить огляд дитини, після перенесених хвороб. Масаж проводять під час ремісії – для повного видужання. Та коли дитина здорова, оскільки заклад компенсуючого (санаторного типу) медична сестра масажу проводить 1-2 рази на рік профілактичний масаж, також за призначенням лікаря. Захворюваннями з якими доводиться  частіше всього працювати нашому масажисту це:  захворювання органів дихальних шляхів - пневмонії, бронхіти, астма, плоскостопість, сколіоз, захворювання нервової системи (нервовий тік тощо). Масаж проводиться для всіх вікових груп без обмежень.
   Серед основних фізіологічних ефектів відзначають такі: збільшення сили людського тіла, поліпшення всмоктування поживних речовин, приплив кисню до тканин і до життєво важливих органів в організмі, стимуляція лімфатичної системи і природний імунітет проти різних токсинів від забруднення, полегшення та зменшення болю, зменшення зношування м’язів і суглобів, підвищення гнучкості суглобів та інші ефекти.
Переглядів: 1410 | Додав: adana
Всього коментарів: 0
avatar