Понеділок, 17.05.2021, 14:35
Вітаю Вас, Гость
Головна » 2012 » Лютий » 14 » Люди в білих халатах
17:10
Люди в білих халатах
Крики, сльози і гарячі вмовляння залишитися вдома - типова реакція дитини на новину про те, що вам з ним необхідно піти до лікаря. Але, як би не впиралося маля, відкладати через це візит до лікаря не можна, а значить, потрібно зробити все можливе, щоб дитина поборола свій страх.
    При вигляді людини в білому халаті діти насторожуються, особливо якщо останній візит був пов'язаний з неприємними відчуттями: медичним оглядом, уколом тощо. Дитині важко зрозуміти, чому мама, турботлива і ніжна, дозволяє комусь заподіювати йому біль. Саме через біль у дітей з'являється страх перед лікарнями, медичних сестер. Тому навіть якщо доктор просто просить показати горло, дитина воліє не робити цього.
Готуємося заздалегідь:
  • Вам допоможе "Айболит". Для початку потрібно привчити дитину до думки, що лікарі - не злі, а добрі люди, які допомагають хворим одужати. Для цього спробуйте разом почитати чудову казку Корнія Чуковського «Айболит». Знайдіть барвисту версію з гарними малюнками, нехай малюк уважно розгляне малюнки, зацікавте його сюжетом книжки. Читаючи казку, наслідуйте голос різних тварин, які звертаються до лікаря по допомогу.
  • Граємо в лікарню. Щоб потроху привчити дитину до атмосфери поліклініки, лікарні, процедурного кабінету, пограйте з ним «в лікаря». Для цього придбайте дитячу гру «Маленький доктор», куди входять іграшкові градусник, шприц та інші медичні інструменти, справжні бинт, марля, вата, пляшечки, рецепти бланків. Щоб малюк відчув себе ніби на прийомі у лікаря, покажіть йому на ляльці як проходить медичний огляд. Можна дати дитині іграшковий шприц, і нехай він сам полікує свої іграшки та всю свою родину. Після того як малюк втягнеться в гру, він почне розуміти, що його чекає, і не буде так боятися.
  • Брати наші менші. Користь від відвідування лікаря можна пояснити не тільки на іграшках, але й на домашніх тваринах. Якщо у вас є кішка або собака, яка потребує допомоги ветеринара, візьміть з собою у ветеринарну клініку і дитину - хай маля побачить як оглядають, роблять укол, дають ліки тварині. Зверніть увагу дитини на те, що тварину треба гладити, заспокоювати. Скажіть, що після відвідування лікаря ваша тваринка одужає. Якщо у вас немає домашніх тварин, разом подивіться по телевізору передачу "Про лікування тварин".
  • Розмова про дитинство. Гарною підтримкою буде розповідь про ваше дитинство, про те як ви також ходили до лікаря, медичних сестер, що це необхідно щоб бути здоровим як Тато, якщо є цікава історія з вашого минулого розповідайте це дитині, нехай знає що ви теж були в такому ж положенні і хоробро впоралися з усім. Також важливою підтримкою буде улюблена іграшка дитини, беріть її з собою якщо треба відвідати медичних працівників.
Переглядів: 2248 | Додав: adana
Всього коментарів: 0
avatar