П`ятниця, 25.09.2020, 08:38
Вітаю Вас, Гость
Головна » 2012 » Травень » 3 » Кропив`янка
12:35
Кропив`янка
Кропив`янка – це нашкірне захворювання дітей після 3-х років; воно має вигляд пластинчастих висипів, що нестерпно сверблять.
Причини кропив`янки
Серед причин, що викликають це захворювання, в першу чергу потрібно виділити температурний вплив на організм дитини, причому небезпечно вплив і тепла, і холоду. Крім того, навіть може виникнути внаслідок впливу навколишнього середовища - сонячних проміння, води, вібрації і навіть тісним одягом дитини. Також причиною захворювання можуть бути високі навантаження. У деяких дітей виникає, коли дитину везуть у сільську місцевість (контактування з пилком квітів, мікроскопічними грибками рослин і тварин); у стінах деяких дуже старих будівель розмножуються паразити з родини кліщів, вони викликають у дітей нашкірні або респіраторні реакції. Кропив`янку можуть також викликати несвіжі яйця, тістечка з підбитими вершками. Кропив`янка буває в дітей від якогось певного харчового продукту («алергійні діти»): яєчний білок, м’ясо, шоколад, жири. Зрідка викликають кропив`янку деякі борошняні вироби, ягоди (наприклад, полуниці) чи овочі тощо. Застосування пральних порошків та інших миючих засобів чи предметів побутової хімії, всяких консервованих засобів для продуктів харчування, синтетичних матеріалів для одягу значно підсилило висипання алергійного характеру в дітей, у тому числі й кропив`янку. Викликають реакції нашкірно-алергійного типу й деякі медикаменти, укуси комах.
Чого очікувати та як розрізнити?
   Кропив'янкою можуть страждати дітей будь-якого віку, в тому числі діти грудного віку. Кропив'янка виявляє себе володарем різних розмірів у кожному місці тіла. У середньому висип тримається на шкірі третій годині, хоча бувають випадки, коли вона пропадає за кілька хвилин, або ж зберігається на шкірі до двох діб. Легка форма кропив'янки характеризується задовільним станом здоров'я дитини. Висип на шкірі свербить і має яскраво-червоний колір, при натисканні видно білий центр що не змінилася шкіри. Ніяких симптомів інтоксикації не спостерігається, висип на шкірі зберігається у межах годин 3-24. Потім уртикарии безслідно зникають. Висипи мають характерну якість – вони поширюються як пухирі на тулубі, на спині, кінцівках або й по всьому тілу. Часто перед висипанням буває свербіння, а самі висипи мають вигляд круглих чи овальних пластин різних розмірів, блідих чи рожевих, із червоними краями, завширшки в кілька сантиметрів. Розвиваються вони кількома нападами й часто повторюються. Висипання схожі зовні з опіком кропиви.
   Середньо-тяжка форма характеризується погіршенням самопочуття дитини, може з'явитися симптоми інтоксикації, в тому числі лихоманка. Також можливий набряк Квінке в різних ділянках тіла, і поразка шлунково-кишкового тракту.
Лікування кропив'янки у дітей
Важка форма кропив'янки у дітей лікується таким чином:
  • потрібно усунути всі фактори, що може провокувати захворювання.
  • потрібно дотримувати відповідну дієту, і виключити з раціону гістамінолібераторамі - біологічно активні речовини.
  • необхідно зробити очисну клізму. Якщо є підозра, що причиною кропив`янки став алерген, що міститься в їжі, очисну клізму краще зробити в найперші години.
   Для профілактики кропивниці необхідно виключити із їжі й оточення дитини речовини, які викликають у неї алергічні реакції.

Переглядів: 2187 | Додав: adana
Всього коментарів: 0
avatar