Понеділок, 17.05.2021, 12:04
Вітаю Вас, Гость
Головна » 2013 » Жовтень » 8 » Консультує психолог "Дитина бреше"
13:40
Консультує психолог "Дитина бреше"
Брехун
Давайте заздалегідь домовимося, що в цьому випадку кожна ситуація — особлива. І навчимося її розбирати та розуміти, що ж робити далі.
   Отже, малюк Вам збрехав. А раптом для нього це зовсім ніяка не брехня? Адже дитячий мозок улаштований особливо, і вигадані дитиною образи здаються їй такими ж яскравими, як дійсні. «Це не я розбив чашку! Це ворона прилітала!». Не сердьтеся. Згадайте, що Ви почували в дитинстві в подібній ситуації, і Ваша пам’ять миттєво покаже Вам подібну картинку. Навчайтеся відрізняти корисну фантазію й бажання уникнути покарання.
   Іноді маля просто вигадує якісь казкові сюжети, розповідає про те, що з ним ніколи не відбувалося.
   Для батьків такі фантазії — чудесний матеріал для того, щоб краще зрозуміти свою дитину. Послухайте, чого в цих текстах більше? Яскравих, барвистих описів або страхів, негативних сюжетів? Через такі фантазії дитина передає свої переживання нам, дорослим.
   У будь-якій ситуації, коли Ви сумніваєтеся, сварити малюка чи ні, намагайтеся знайти причину нечесної поведінки дитини. Цілком можливо, що вона обманює тільки з бажання бути ще кращим для мами або тата. «Сьогодні я краще всіх їв у дитячому садочку»,— розповідає маля. А Ви прекрасно знаєте, що це не так, тому що поговорили з вихователькою. Зовсім непотрібно «виводити дитину на чисту воду» і говорити: «Ні, Марія Іванівна мені розповіла, що ти три години просиділа над своєю тарілкою». Краще подумайте про те, що давно не хвалили свого малюка. А він тепер вигадує, що добре їв або красиво писав букви, щоб почути від найважливіших людей, який він «найкращий, найрозумніший або найкрасивіший».
   «Я не хочу бути поганим в очах мами або тата»,— от навіщо маля обманює дорослих. «Якщо я збрешу, то мене не покарають за мою витівку»,— така нехитра думка частенько знаходиться за дитячими відмовками.
   Мудрість, послідовність і терпіння — Ваш ключик до розв'язання проблеми. Ніколи не приймайте рішення зопалу. Кожна ситуація унікальна. Учіться самі і показуйте приклад дитині — відкрито обговорюйте проблему.
   Не кваптеся з покаранням. Швидше за все, малюк збрехав сьогодні тому, що Ви покарали його минулого разу або пригрозили:
«Зробиш те або те,— покараю». І от результат. Марне заняття — запитувати в дитини: «Ти навіщо мені брешеш?!» Це ми з Вами розуміємо приховані причини дитячої поведінки. А малюк просто намагається врятувати свій внутрішній світ. От і намагайтеся йому допомогти, а не зашкодити.

Що робити, якщо малюк обманює?
  • Намагайтеся зрозуміти причину.
  • Не сваріть, навіть якщо піймали на брехні.
  • Не намагайтеся будь-як «вирвати» зізнання.
  • Якщо дитина сама визнала свою провину, обов'язково похваліть її.
  • Обговоріть ситуацію з малюком наодинці і намагайтеся разом знайти вихід.
  • Краще не розповідайте про це нікому, тому що маляті буде неприємно слухати, що обговорюють його промахи.
  • Не порівнюйте дитину з іншими дітьми,— це не матиме користі.
  • Демонструйте позитивний приклад — будьте щирим із дитиною в почуттях і вчинках.
За матеріалами статей Н. В. Чуб
Переглядів: 1124 | Додав: adana | Теги: консультуэ психолог, дитина бреше, ДНЗ №4 Марите
Всього коментарів: 0
avatar