Понеділок, 17.05.2021, 11:11
Вітаю Вас, Гость
Головна » 2013 » Березень » 5 » Консультує психолог "Братики і сестрички"
21:09
Консультує психолог "Братики і сестрички"
Братики і сестрички
   У Вас у родині знову очікується поповнення. Ви з радістю мрієте, хто ж народиться — хлопчик або дівчинка. А що із цього приводу думає Ваш первісток? Навіть якщо він зовсім ще малий, не слід тримати його в невіданні. Адже поява братика або сестрички для нього — не менш важлива подія, ніж для мами й тата. Спробуйте поставити себе на місце маляти. До моменту появи немовляти Ваша старша дитина була єдиною, найулюбленішою. Тільки їй безроздільно належали мамина й татова любов. Іграшки дарували тільки їй. І раптом з’являється хтось, хто забирає частину батьківської любові й, спочатку, майже весь батьківський час.
   Якщо Ви не підготуєте старшу дитину до появи братика або сестрички, то прояви ревнощів Вам забезпечені.
   Розповсюджена помилка, яку роблять батьки,— відправлення старшої дитини до бабусі на певний час, коли молодшу дитину тільки забрали з пологового будинку. По-перше, у старшої дитини не буде можливості брати участь у приємних і цікавих турботах. По-друге, вона збереже почуття образи на батьків за те, що заради маляти вони погодилися з нею розстатися. І буде вважати молодшого братика або сестричку перешкодою для свого щастя.
   Спільна кімната для старшої та молодшої дитини не завжди корисна. Звичайно, батьки міркують приблизно так: нехай живуть разом, будуть дружнішими, навчаться опікуватися один одним. Все залежить від різниці у віці дітей. Подумайте, наскільки збігається їхній розпорядок дня. А ще гарненько поміркуйте, чи зможуть Ваші малята жити разом. Які в них характери? Найчастіше виявляється, що хтось із малят — більш сильний та активний, а хтось — спокійний тихоня. І таке спільне проживання не матиме великої користі, а скоріше, навпаки, призведе до зайвих конфліктів.
   Виховуючи дітей, намагайтеся уникати порівнянь. Не слід говорити: «Ти ж старший, а поводишся як маленький».
   Такі батьківські висловлення боляче вражають Вашого первістка. Він щиро дивується, чому ж раніше він був гарний, а тепер батьки увесь час хвалять молодшого братика або сестричку.
   Іноді батьки зауважують, що замість любові старша дитина виявляє агресію щодо молодшої.
   Не сваріть дитину. Намагайтеся спокійно з’ясувати, чому вона так поводиться. Така поведінка — привід замислитися: можливо, старшій дитині Ви приділяєте занадто мало часу, а, можливо, Ви забули її похвалити або просто погладити по голові.
   Як відповідати на каверзні дитячі питання на зразок таких: «Мамо, а ти кого більше любиш — мене або Машу?» Звичайно, мама любить всіх своїх дітей. Але в цей момент маляті важливо почути, що саме його люблять більше. Один тато вигадав таку відповідь: «Всі батьки дуже сильно люблять своїх дітей. І не можна сказати — кого більше або сильніше. Але ти з’явився на три роки раніше, ніж твій брат. Отже, тебе ми любимо на цілих три роки довше».

Що робити, якщо у Вашій родині більше дітей, ніж одна?
  • Розповідайте старшій дитині заздалегідь про те, що незабаром у неї з'являться братик або сестричка.
  • Ніколи не порівнюйте дітей.
  • Не сваріть дітей за прояви агресії один до одного. Намагайтеся пояснювати особистим прикладом, як можна знаходити спільну мову одне з одним.
  • Якщо у Вас тільки що з'явилася друга дитина, перерозподіліть обов'язки в родині так, щоб і перша дитина не страждала від нестачі уваги.
  • Покладіть на старшу дитину якісь нескладні обов'язки щодо догляду за маленькою. Вона буде почувати відповідальність і ніжність стосовно маляти.
Переглядів: 1342 | Додав: adana
Всього коментарів: 0
avatar