Понеділок, 17.05.2021, 15:47
Вітаю Вас, Гость
Головна » 2012 » Листопад » 1 » Консультує психолог
20:04
Консультує психолог
ШКОЛА
   Коли дитина йде до школи, у неї починається нове життя, зовсім інше, ніж колись. Раніше її не оцінювали, не викликали до дошки, не задавали домашніх завдань і ще багато різноманітних «не».
   Те, як дитина буде вчитися в школі, багато в чому залежить від батьків, тому що дітям не під силу наодинці впоратися з безліччю проблем, з якими вони зіштовхнулися.
   Чим батьки можуть допомогти? По-перше, розумінням того, що теза «Ми її у Вашу школу віддали, Ви тепер за все і відповідаєте» не спрацьовує. І в школі дітей таких батьків відразу видно. Чомусь це далеко не зразкові учні.
   Постійно підтримуйте гарні стосунки із учителями Вашої дитини. Приходьте в школу не тільки на батьківські збори. На них часто розв’язуються лише організаційні питання, та і обговорювати успіхи і невдачі кожної дитини в присутності інших батьків не стане жоден грамотний учитель. У Ваш вільний час домовтеся із учителем про зустріч і поставте питання про те, що Вашій дитині дається легко, а що — складно, як вона поводиться, чим Ви можете їй допомогти. Така батьківська позиція принесе користь усім. Ви будете знати, як справи з успішністю з предметів, як Ваш малюк спілкується з однокласниками, зможете вчасно допомогти, якщо є необхідність. Учитель побачить Вашу зацікавленість, можливо, довідається більше про Вашу дитину. Та й малюк буде знати, що в нього є надійний тил, і буде менше тривожитись.
   Коли дитина приходить зі школи, візьміть собі за правило запитувати: «Що нового ти довідався сьогодні в школі?» і не ставити запитання: «Яку оцінку ти отримав?» Цим Ви підкреслите, що для Вас важливішими є саме ті знання, які здобуває дитина, а зовсім не формальні оцінки, які часто бувають необ'єктивними.
   Хваліть дитину за будь-які досягнення в школі. Причому, важливі не тільки успіхи з предметів, але й те, як малюк вчиться знаходити вихід із різноманітних складних ситуацій.
   Уважно спостерігайте за дитиною. Можливо, вона погано засвоїла тему з математики тому, що погано себе почувала або не виспалася. Пам’ятайте, що протягом навчального року існує декілька критичних періодів, коли діти більше утомлюються і в них різко знижується працездатність. Саме в цей час вони особливо гостро відчувають потребу у Вашій увазі й турботі. Це, як правило, кінець другої чверті, перший тиждень після зимових канікул і середина третьої чверті. Саме в цей час обов’язково зверніть увагу на режим дня.
   Завжди тримайте себе в руках. Шкільне життя повниться несподіванками, і дитина повинна бути до них готовою. Так само, як і батьки. Якщо малюк приніс зі школи погану оцінку або зауваження в щоденнику, не потрібно влаштовувати скандал. Просто поговоріть із ним про те, чому так сталося, хто був не правий, і разом придумайте, як виправити ситуацію. А якщо Ви вирішите покарати малюка за погану оцінку, будьте впевнені, нічого гарного із цього не вийде. У дитини з’явиться страх і небажання йти до школи.

   Контролювати свої емоції — головне батьківське завдання. Лементи, ремінь, нудні нотації — поганий вихід із ситуації.
   Краще сядьте разом із дитиною і разом зробіть домашнє завдання або розв'яжіть приклади з контрольної роботи.

Як допомогти дитині навчатися в школі?
  • Допомога та увага до дитини повинна замінити суворий батьківський контроль.
  • Встановіть довірчі стосунки із учителями.
  • Після школи запитуйте в дитини: «Що нового ти довідався сьогодні в школі?»
  • Хваліть малюка за шкільні досягнення.
  • Контролюйте свої емоції, не сваріть за погані оцінки.
  • Якщо є необхідність, допомагайте дитині виконувати домашні завдання.
Переглядів: 1605 | Додав: adana
Всього коментарів: 0
avatar