Понеділок, 17.05.2021, 15:52
Вітаю Вас, Гость
Головна » 2013 » Грудень » 16 » Консультує медична сестра
12:41
Консультує медична сестра
 Профілактика порушення постави і зводу стопи у дошкільнят

   Порушення постави зустрічаються вже у дітей молодшого дошкільного віку, пізніше їх відсоток значно збільшується. У дошкільному віці порушення постави, деформація стопи, як правило, мають функціональний характер і визначаються слабкістю м'язового тонусу і зв'язкового апарату.
   Основним засобом формування правильної постави і зводу стопи, а також профілактикою їх порушень є спеціальні фізичні вправи. Щоб оздоровчі вправи були ефективні, тобто могли забезпечити дитині повноцінне тренування, підбирати і виконувати їх треба правильно.
   Для заняття з дитиною вибирають по 1 - 2 вправи для зміцнення різних м'язових груп (плечового пояса, спини, грудей, живота, нижніх кінцівок). Низьке вихідне положення (лежачи, сидячи, стоячи на колінах, рачки) сприяють збереженню правильних вигинів хребта і зменшенню навантаження на хребетний стовп.
   Для формування правильної постави рекомендується тренувати у випрямленому положенні, притулившись спиною до підлоги або стіни. При цьому зберігається правильне положення голови, спини, тазу, стоп. М'язові відчуття при правильному положенні тіла дитина повинна відчути і запам'ятати.
   Формування постави і зводу стопи - процес тривалий, що вимагає систематичних занять. Займатися з дитиною найкраще щодня по 15 - 20 хвилин в будь-який час, коли Ви вільні і готові до спілкування зі своїм малюком. При виборі вправ необхідно враховувати рівень фізичного розвитку дитини, її підготовленість і стан здоров'я . Обсяг і інтенсивність навантаження слід збільшувати поступово. У міру освоєння дитиною простих вправ можливо переходити до більш складних.
   Оздоровчі вправи мають образні назви і супроводжуються віршами, які допомагають створити мотивацію до їх правильного виконання, до прагнення дитини зростати здоровим!

Переглядів: 1110 | Додав: adana
Всього коментарів: 0
avatar