Понеділок, 17.05.2021, 11:19
Вітаю Вас, Гость
Головна » 2012 » Січень » 28 » Коли починати читати дитині книжки?
21:19
Коли починати читати дитині книжки?
Відповідь проста - читати не тільки можна, а й потрібно, починаючи з появи малюка на світ. Але не варто відразу скуповувати всю літературу з дитячими казками, читаючи їх вголос з ранку до вечора. Маленьких віршиків буде цілком достатньо, саме вони відіграють величезну роль в емоційному і мовному розвитку дитини.
   Новонароджена крихітка швидше почне впізнавати ваш голос і реагувати на нього, якщо частіше чутиме прості фрази, повторювані мелодійним спокійним голосом. Завдання ускладнюється в міру того, як дитина починає повзати. Малюк буде намагатися схопити книжку, спробувати її на смак.
   Малюкам від двох до трьох років відмінно підходять вірші Чайковського, Барто, казки про Колобка або курочку Рябу. У цьому віці при читанні книг велике значення має те, чи знайомі дитині герої казок і віршиків, чи розуміє він про кого йдеться.
   У чотири роки за умови нормального розвитку дитини, вона вже має певний словниковий запас і досвід, щоб цікавитися фольклорними казками, чарівними історіями. Краще, якщо персонажі книг будуть близькі до реальних, дитина ще не цілком може відрізнити реальність від вигадки. Відповідно і рівень впливу на дитину від такого «оповідання» передбачити не можна.
   Для дітей п'яти-, шестирічного віку все значно спрощується. Діткам цього віку цікаво все, вони будуть раді книгам, де більше цікавих ілюстрацій і зображень. Зараз вони вже готові розрізняти вигадку і правду, додумувати сюжет або представляти навіть самі немислимі деталі. Багата фантазія зараз вимагає особливого польоту, а в цьому допоможуть правильні і цікаві книги.
   Фахівці радять не лінуватися і перевіряти книгу ще при покупці на предмет страшних малюнків, занадто різкого запаху і т.д.
Переглядів: 1653 | Додав: adana
Всього коментарів: 0
avatar