Понеділок, 28.09.2020, 22:14
Вітаю Вас, Гость
Головна » 2012 » Січень » 22 » Хлопчик грає з лялькою, що це?
18:23
Хлопчик грає з лялькою, що це?
    Більшість батьків впевнені, що лялька – це іграшка для дівчаток. Між тим, багато хлопчиків 2-3 років із задоволенням грають з ляльками: носять на руках, катають в колясці, годують і укладають спати. Татусів нерідко шокують такі ігри: з’являються іронічні погляди, засуджуючи висловлювання, а то й прямі заборони. Насправді ж нічого поганого тут немає.
   Дитина, будь то хлопчик чи дівчинка, потребує освоєння і засвоєння людських відносин. М’ячі, машинки, конструктори та інші іграшки, безумовно, потрібні – вони розвивають інтелект і вчать діяти з предметами. Але ще більш важливим у дитинстві є емоційний розвиток. Впевненість у своїх силах, довіра до світу, активність, воля, допитливість, здатність розуміти себе та інших формуються саме в дошкільному віці і впливають на весь розвиток дитини. Лялька дає малюкові різноманітні можливості для освоєння соціальної та емоційної сфер життя. Ця умовність сприяє розвитку уяви, що має найважливіше значення для розвитку пізнавальної сфери в дошкільному віці. Граючи з нею, дитина вчиться дивитися на себе збоку і взаємодіяти з іншими людьми. Всі свої дії, які зустрічають осуд дорослих, дитина вручає ляльці: лає її за те, що вона не їсть кашу або не хоче лягати спати, це і є психологічним захистом малюка.
Рольова гра
   Коли приходить черга рольових ігор, у дівчаток на перший план виступає вічна гра в дочки-матері. У таких іграх іноді беруть участь і хлопчики в ролі тата або друга. Гра дає їм можливість проявити участь і турботу. Чоловічі ролі можуть бути і в інших іграх. Малюк має можливість приміряти до себе різні ролі і набуває відповідного соціального досвіду. Гра з машинками або конструювання навряд чи дадуть йому таку можливість.
Лялька-виховує
Іноді малюки називають іграшку своїм ім’ям, тоді з таким другом з’являються сили зайти в темряву, взяти кошик з конструктором, спокійно і впевнено повернутися. У цьому випадку іграшка буквально стає другим «я» і наділяється безстрашністю, якою поки не володіє сама дитина. Тому і хлопчикам, і дівчаткам необхідні ляльки, наділяючи їх позитивними і негативними якостями, і ділитися якимись радощами або бідами.
Сучасний ринок
Однак у взаємодії дитини з лялькою є і зворотний вплив. У цьому сенсі образи багатьох сучасних ляльок, як для хлопчиків, так і для дівчаток залишають бажати кращого. Хлопчикам пропонуються герої, які часто взагалі не люди: людина-павук, Бетмен, трансформери та їм подібні. У кращому випадку це прості бійці спецназу. Багато ляльок для дівчаток «списані» з підлітків, зосереджених на нарядах, косметиці і розвагах. Звичайно, такі однобокі, жорстко задані образи сильно звужують можливі дії з ними і обмежують розвиток дитини. У грі стать ляльки займає аж ніяк не головне місце. Точніше сказати, самій ляльці взагалі не обов’язково мати стать: дитина сама наділить її тими якостями та ознаками, які йому необхідні. Ляльці абсолютно не потрібні детально опрацьовані статеві ознаки, оскільки в грі головне – людські відносини, а не чітка диференціація за статевою приналежністю.
Висновок
Дитина, перш за все людина, а ляльки сприяють розвитку саме людського в дитині. Освоєння відносин між людьми, розуміння своїх і чужих емоцій, почуттів, бажань, безумовно, потрібні кожному, хто живе в людському суспільстві. І тому не позбавляйте хлопчиків ігор з ляльками – для них це абсолютно необхідно.
Переглядів: 1453 | Додав: Антонио_Бандерас
Всього коментарів: 0
avatar