Понеділок, 17.05.2021, 12:38
Вітаю Вас, Гость
Головна » 2012 » Січень » 15 » Якщо дитина кусається?
18:55
Якщо дитина кусається?
З проблемою того, що дитина кусається, стикаються і педагоги, і батьки дітей молодшого дошкільного віку. Неприємно всім: вкушеній і той хто вкусив, батькам з обох сторін і педагогу.
Чому дитина кусається? Що робити?
Ці важливі питання є першою реакцією на ситуацію, виникнення якої, як правило є віковими особливостями дитини і ситуації довкола нього несприятливої ​​психологічної обстановкою вдома або в дитячому саду.
   Уважно спостерігайте за дитиною. Дуже скоро ви виявите, що дитина кусається, потрапляючи у певну ситуацію: наприклад, коли навколо нього багато інших дітей, незадовго до прийому їжі, при невдоволенні діями однолітка, в конфліктній ситуації. Причини того, що дитина кусається, можуть бути різноманітні, але це завжди прояв агресивності. Її виникнення може бути обумовлене такими факторами, як обстановка в родині, невміння дитини висловлювати свої бажання вербально і, звичайно ж, це особливість вікового розвитку малюка.

Якщо ви помітили, що дитина кусається, чиніть так:

  1. Твердо і спокійно скажіть дитині, що кусатися недобре. Поясніть, що вкушеній дитині дуже боляче і, якщо можливо, разом погладьте по руці кого вкусили.
  2. Повторіть разом з дитиною кілька простих фраз, що виражають його невдоволення, наприклад: «Ні», «Не хочу», «Я серджуся!». Спробуйте навчити його говорити ці фрази, коли необхідно.
  3. Організовуйте і заохочуйте ігри з піском, водою, глиною, тому що ці матеріали заспокоюють, сприяють зниженню агресії.
  4. Обов'язково дайте дитині можливість якомога більше малювати олівцями, фломастерами, крейдою і, особливо, фарбами.
  5. У розпорядженні дитини має бути достатньо будівельних матеріалів кубиків або великого конструктора.
  6. Коли ви вдома давайте дитині якомога частіше «гризти» тверду їжу: моркву, капусту, яблуко, огірок, сухарі, бублики і т. п.
  7. У дитини має бути місце, де він може повзати, валятися, перекидатися.
  8. Ніколи не вирішуйте свої проблеми при дітях за допомогою крику.
  9. Уникайте ситуацій, коли дитина може опинитися прижата іншими, забезпечуйте йому вільний простір.
  10. Завжди дотримуйтеся режиму дня, чітко чергуючи активну діяльність з відпочинком і прийомами їжі в певний час.
   Пам'ятайте, вираз вашого обличчя завжди відбивається на обличчях дітей. Будьте доброзичливі, більше посміхайтеся всім дітям без винятку! Знайте, дитина перестане кусатися, якщо ви в це вірите і допомагаєте йому.
Переглядів: 1856 | Додав: Zaharchuk_Alisa
Всього коментарів: 1
avatar
0
1 Zaharchuk_Alisa • 18:57, 24.01.2012 [Матеріал]
biggrin biggrin , Ох я в садике и кусалась, извините кого так донимала!!! shy shy shy
avatar