Sunday, 22.05.2022, 15:20
Вітаю Вас, Гость
Головна » 2011 » November » 16 » Які фізіо апаратні процедури може отримати дитина???
23:40
Які фізіо апаратні процедури може отримати дитина???
Апаратна фізіотерапія
Фізіотерапія має знеболювальну дію, здатністю покращувати центральне, периферичний і регіонарний кровообіг, трофіка тканин, нормалізувати нейрогуморальну регуляцію і порушені реакції імунітету, надавати протизапальний ефект, заспокійливий, розсмоктуючий. Фізичні фактори застосовують для підвищення опірності організму несприятливим чинникам навколишнього середовища.
    Дітям фізіотерапевтичні процедури призначають і дозують з урахуванням анатом-фізіологічних особливостей організму дитини, його віку та наявної патології на момент огляду, а також з урахуванням даних анамнезу.
У нашому фізіо-кабінеті можуть проводитися такі види фізіотерапевтичного лікування:
1. УВЧ-терапія. УВЧ — це  вплив на організм з лікувально-профілактичними та реабілітаційними цілями безперервним або імпульсним електричним полем ультрависокої частоти. Вплив основними лікувальними ефектами УВЧ, що визначають його використання, вважаються протизапальний, протинабряковий, судинорозширювальний, антиспастичний, трофічно-регенераторний, бактеріостатичний та ін. Найбільш часто використовується протизапальну дію. УВЧ-терапія викликає посилення крово-лімфообігу в запальному вогнищі, збільшує число лейкоцитів і їх фагоцитарну активність, веде до дегідратації запалених тканин і розсмоктуванню запального вогнища.  УВЧ знижує або пригнічує життєдіяльність бактерій, уповільнює всмоктування токсичних продуктів з вогнища запалення, прискорює утворення захисного бар'єру з елементів сполучної тканини, підсилює місцеві імунологічні процеси, стимулює проліферативно-регенеративні процеси в сполучній тканині навколо запального вогнища. Це дозволяє використовувати УВЧ-терапію на різних стадіях запального процесу, в т.ч. при гострих гнійно-запальних процесах.
2. УФО-терапія. Місцеве ультрафіолетове опромінення-володіє виразним бактерицидним впливом, внаслідок чого даний опромінювач призначений для лікування верхніх дихальних шляхів (порожнин носа, носоглотки, мигдалин) і порожнини вуха, в короткий термін знижує запальний процес у верхніх дихальних шляхах. Ультрафіолетове опромінення слизових носа і горла, застосовується при ангінах, риніті, герпесі шкіри обличчя та губ і ін.
3. Биоптрон. Поліхроматичне некогерентне поляризоване світло сприятливо впливає на:
         а) Клінічний перебіг бронхіальної астми у дітей, зменшується кашель і кількість нападів утрудненого дихання, поліпшується відходження мокротиння; сприяє поліпшенню бронхіальної прохідності, сприятливо впливає на серцеву діяльність і вегетативне забезпечення, нормалізацію процесів збудження в синусовому вузлі, що вказує на відновлення здатності клітини до утилізації вторинних молекулярних продуктів пероксидації і нормалізацію початково порушених процесів, зменшує алергічне запалення, знижуючи еозинофілію периферичної крові, нормалізує показники гуморального імунітету.
Показання: Бронхіальна астма легкого, середньо-тяжкого і тяжкого перебігу, до та перед період між приступами, період ремісії.
        б) Клінічний перебіг гострого, обструктивного і рецидивуючого бронхіту у дітей: зменшується кашель, поліпшується відходження мокроти внаслідок зменшення її в'язкості і поліпшення дренажної функції бронхів; має протизапальну, імунопрофілактику за даними гемограми і показників гуморального імунітету.
Показання: Рецидивуючий, гострий та обструктивний бронхіт. Хронічна пневмонія (первинна і вторинна). Захворювання легенів при вадах розвитку поширених і обмежених (трахеобронхомегалія, трахеобронхомаляція, синдром Вільямса-Кемпбела.
         в) Неспецифічну резистентність організму, має виражену протизапальну і імунопрофілактику, яка характеризується позитивною динамікою клінічних симптомів респіраторних захворювань, що супроводжується сприятливими зрушеннями показників гемограми і гуморального імунітету, покращує функціональний стан вегетативної нервової системи, нормалізує процеси збудження в синусовому вузлі.
Показання: Часті гострі респіраторні вірусні інфекції з проявами риніту, ріносінуіта, фарінголарінгіта, трахеобронхіту. При початкових проявах респіраторного захворювання. При затяжному перебігу респіраторного захворювання. Для профілактики респіраторних захворювань.
         г) Клінічний перебіг хронічного тонзиліту: сприяє санації лакун мигдалин, зменшення розмірів і хворобливості лімфовузлів. Поляризоване світло сприятливо впливає на показники гуморального імунітету, периферичної крові знижуючи до норми рівень еозинофілів, лейкоцитів, лімфоцитів, протизапальній дії. ПС сприятливо впливає на серцево-судинну і вегетативну нервову системи, нормалізує процеси збудження в синусовому вузлі.
Показання: Гострий тонзиліт, хронічний компенсований, субкомпенсований тонзиліт в гострий, під гострий період, період ремісії, профілактика рецидивів.
4. Електрофорез. Електрофорез - в основі якого лежить принцип електроеллімінації називається внутрітканевим, або внутріорганним. Принцип електроеллімінації дає можливість підвищення концентрації лікарської речовини в оприділених органах або тканинах , шляхом застосування направленого електричного поля постійного струму. Курсовий вплив струмів низької частоти (гальванізація, електрофорез, ампліпульстерапія) у дітей до 3-х років- складає 5-7 процедур, у старших—до 10 процедур. Триваліший курс недоцільний, оскільки бажаний ефект не збільшується (організм дитини звикає до впливу і перестає на нього реагувати).
5. Інфрачервоне опромінення. Солюкс-лампа - апарат для світлолікування, що представляє собою лампу розжарювання. Світло сприяє розсмоктуванню запальних вогнищ, знеболюванню. Інфрачервона лампа "Солюкс" призначена для прогрівання і стимуляції кровообігу. Включає елемент розжарювання для пом'якшення болю в м'язах.
Інфрачервона лампа "Солюкс" випромінює інфрачервоні промені, які проникають глибоко під шкіру. У результаті цього шкіра прогрівається, розширюються кровоносні судини, стимулюється потік крові. Кров приносить із собою речовини для відновлення і живлення тканин тіла і видаляє утворюються при активній м'язовій роботі речовини швидше. Ці властивості роблять лампу "Солюкс" найбільш підходить як для терапевтичних (для лікування застуди), так і для косметичних цілей.
Показання: хронічні запальні процесиорганів: печінки і жовчних шляхів, плеври, сечовивідних шляхів, придаткових порожнин носа, нервів, м'язів.
    
    Методи фізіотерапії використовуються в комплексі з іншими методами лікування.
Переглядів: 1497 | Додав: Zaharchuk_Alisa
Всього коментарів: 0