Середа, 20.10.2021, 12:02
Вітаю Вас, Гость
Головна » 2012 » Березень » 15 » Як та чи впливають музичні іграшки на здоров`я малюка?
14:57
Як та чи впливають музичні іграшки на здоров`я малюка?
Музика розвиває творчі здібності дитини, сприяє розвитку слуху, пам'яті, уяви малюка. Перше знайомство з чарівним світом музики починається з музичних іграшок.
   З самого раннього віку розвивайте слухове сприйняття дитини. Уже в місячному віці надіньте на ручку дитини браслет з дзвіночками. При кожному русі малюка вони будуть дзвеніти, а дитина - слухати звук і намагатися знайти його джерело. Поступово маленький дослідник здогадається, що звук лунає всякий раз, коли він ворушить рукою, що він може гриміти дзвіночками голосніше чи тихіше.
   У віці 3-4 місяців покажіть малюкові звучну іграшку дудку. Дайте дитині послухати звук, який може видавати інструмент. Можна грати з дитиною, використовуючи дзвоник, маракас, бубон. Незабаром ви зрозумієте, які саме музичні іграшки більше припали до душі малюку.
   У 5-6 місяців запропонуйте дитині співаючу іграшку. Поясніть, що вона починає співати, коли ви натискаєте на кнопку. Так ви з раннього дитинства розбудіть у дитини інтерес до музики і співу, розвинете його уяву. Існують інтерактивні музичні іграшки, які можуть співати і говорити вашим голосом.
   Придбайте іграшки, які видають різні звуки при натисненні на кнопки, наслідують звукам тварин, виконують короткі мелодії. Малюки люблять мелодійні повторювані пісеньки, так що готуйтеся по багато разів прослуховувати мелодії.
   Дуже важливі для розвитку малюка ударні музичні інструменти. Коментуйте звук, який виходить у дитини. Ритмічні вправи дуже добре впливають на мозкову активність дитини. Підберіть невеликий музичний уривок з чітким ритмом і відбивайте ритм разом з малюком. У більш старшому віці придбайте танцювальний музичний килимок для малюка. Це також допоможе дитині навчитися відчувати ритм.
   Познайомте юного музиканта з духовими інструментами - дудкою, губної гармошкою. Малюк здивується зрозумівши, що видихаючи повітря, можна видавати різні звуки. Крім того, заняття з духовими інструментами підготують артикуляційний апарат дитини до подальшого мовного розвитку, а також розвивають дихальні здібності для співу в майбутньому.
   Включайте малюкам записи звуків природи і голосів тварин у супроводі класичної музики. Це розширить уявлення дитини про навколишній світ і уяву. Ставте диски з творами Моцарта. Вчені довели, що твори саме цього композитора стимулюють пам'ять дітей і сприяють сприйняття нової інформації. Існують записи класичної музики в адаптації для самих маленьких.
Уникайте включати дітям твори Баха, оскільки його музика зайво похмура і тривожна для дитячого сприйняття. Запропонуйте дитині послухати дитячі пісеньки з мультфільмів.
   Пам'ятайте, що ніякі іграшки та записи не замінять дитині материнського тепла і голоси. Намагайтеся якомога більше співати малюкові колискових і звичайних пісень, це заспокоює дитину, дає відчуття захищеності. Танцюйте з малюком, спочатку тримаєте його на руках, а пізніше показуйте руху, і маленький танцюрист буде з радістю вас наслідувати.
Переглядів: 1398 | Додав: adana
Всього коментарів: 0
avatar