Понеділок, 17.05.2021, 11:26
Вітаю Вас, Гость
Головна » 2012 » Лютий » 2 » Як читати для дитини
19:58
Як читати для дитини
Гарна книга щедро поповнює потребу дитини в новій інформації і дарує йому нові враження, які залишаться з ним на все життя. За допомогою друкованого слова батьки можуть знайти найкоротший шлях до розуміння малюком, що таке доброта, щедрість, шляхетність, справжня дружба.
Від 2-х до 3-х років
   Дворічна дитина продовжує освоювати світ за допомогою наслідування, тому читання в цьому віці має супроводжуватися зображенням дії, що відбувається на сторінках книги. Таким чином у свідомості малюка вибудовується тривимірна картинка: він чує, що читає йому мама, бачить зображення на малюнку до того ж з допомогою маминих рухів дізнається, що таке незграбність тощо.
   До трьох років малюк вже непогано говорить і перетворюється на справжнього "чомусика" - питання сиплються з нього, як з рогу достатку, в тому числі і під час читання. Читаючи книжку, пояснюйте дитині всі незрозумілі слова і вирази, тільки не перестарайтеся. Читайте текст кілька разів - діти люблять це. Коли питань буде менше, з'являється можливість попрацювати над змістом прочитаного. У цьому ж віці доречне пояснити дитині, як влаштована книга, - для чого потрібні обкладинка, палітурка, титульний лист. Попросіть дитину описати словами, про що розповідає малюнок на обкладинці, і по ньому припустити, про що ця книга.
   Діти у віці до трьох, а то й до чотирьох років слухають в основному мелодику тексту, вірша, вони погано відтворюють сюжетну лінію. А реагувати на текст навчаються, дивлячись на вас. Тому проявляйте свої емоції правильно і не бійтеся читати дитині.
Від 3-х до 6 років
У період з 3-х до 6-ти років дитина швидко дорослішає, а разом з ним дорослішають і його книжки. Для цього віку підійдуть казки Пушкіна, Андерсена, Волкова, російські народні казки. Щоб малюк не заблукав у літературних подіях і образах, просіть його переказувати прочитане - усе по порядку, з самого початку. Це розвине його пам'ять і логіку.
 У цьому віці дитина вже може сприймати художній твір тільки на слух. Для його кращого сприйняття читати малюкові слід. А для того, щоб діти накопичували не тільки відомості про героїв і події, а й вчилися пов'язувати зміст книги з її оформленням і навпаки, неодмінно слід відразу ж після читання розглядати з дітьми кожну прочитану книгу за всіма правилами:
  • спочатку мама "очі в очі" читає дитині текст і не показує картинок;
  • далі разом розглядаємо обкладинку, потім повільно перегортаємо сторінки;
  • обдумуємо, що зображено на обкладинці, розмежовуємо ілюстрації та написи;
  • демонструємо порядок читання написів зверху вниз, виділяємо серед написів на обкладинці прізвище автора і назву книги;
  • співвідносимо прізвище автора з особистим читацьким досвідом дитини, а заголовок книги - з малюнком на обкладинці;
  • слід виразно, правильно розставляючи акценти-наголоси. Якщо сходу робити це вам важко, попередньо потренуйтеся.
Переглядів: 1433 | Додав: adana
Всього коментарів: 0
avatar