Неділя, 05.07.2020, 06:45
Вітаю Вас, Гость
Головна » 2011 » Грудень » 16 » Гігієна порожнини рота
00:05
Гігієна порожнини рота
Гігієна порожнини рота давно стала обов'язковим компонентом культури людини. Регулярна і правильна гігієна порожнини рота на 90% забезпечує здоров'я зубів. Наші зуби і ясна дуже уразливі до періодичного впливу вживаної нами їжі. Неможливо перебільшити значення для людини гігієни порожнини рота, яка може бути успішною лише у випадку, коли вона виконується правильно і регулярно.
Правильна гігієна порожнини рота включає в себе:
  • Ретельну чистку зубів зубною щіткою з пастою;
  • Очищення порожнини рота після прийому їжі;
  • Регулярний догляд за міжзубними проміжками.
Якщо після прийому їжі немає можливості почистити зуби, прополощіть рот водою. Дотримання правил гігієни порожнини рота є найкращим засобом профілактики стоматологічних захворювань. Їжа, якою ми харчуємося, піддається кулінарній обробці, а тому бідна натуральними продуктами. Це аж ніяк не сприяє самоочищенню рота. Наше харчування не вимагає інтенсивного жування, а значить, не забезпечує необхідного навантаження на зуби і білязубних тканин. У таких умовах особливого значення набуває раціональна гігієна порожнини рота, інакше в ньому будуть накопичуватися залишки їжі, продукти бродіння і гниття, бактерії, що, в свою чергу, призведе до утворення зубного каменя і нальоту.

Зубний наліт з'являється в таких зонах:
  1. у місцях відкриття проток слинних залоз;
  2. в поглибленнях емалі на поверхні великих і малих корінних зубів і в ямках іклів і різців;
  3. в зонах щільного контакту зубів;
  4. в області шийки зуба;
  5. в міжзубних проміжках;
  6. на яснах.
   Щоб забезпечити збереження зубів і здорові ясна, потрібно постійно доглядати за ротовою порожниною. Привчати дитину до дотримання гігієни порожнини рота слід з двох років. Спочатку це полоскання рота після їжі і особливо після солодкого. Потім поступово дитини слід навчити правильно чистити зуби. Потрібно, щоб дитина сприймала процедуру чищення зубів також природно, як і прийом їжі. І не забувайте, що дитина завжди і в усьому наслідує батькам. Станьте для нього прикладом. Чистити зуби потрібно правильно. Верхні зуби чистяться підмітаючих рухами зверху вниз, а нижні - знизу вгору. Обов'язково слід чистити внутрішню поверхню зубів. Для чищення бокових поверхонь зубів застосовуються спеціальні зубні нитки - флоси. Дітям рекомендується використовувати дитячі низькоабразивні зубні пасти.
   Чистити зуби потрібно не менше двох разів на день - після сніданку і перед сном, а краще після кожного прийому їжі. Рекомендується використовувати зубну щітку зі штучною щетиною і невеликого розміру (для полегшення маніпуляцій у роті). Перед першим вживанням щітку ні в якому разі не слід обливати окропом. Досить промити під проточною водою. Ополіскувачі не замінюють чищення зубів, а дітям до 6-7 років вони категорично протипоказані через високий вміст фтору.
    Пам'ятайте, що зуби чистить зовсім не паста, а тільки щітка. Паста має допоміжну, протимікробну, дезодоруючу і освіжаючу дію. Не слід використовувати пасту у великих кількостях. Розмір великий (для дітей маленької) горошини - цілком достатній обсяг. І не забувайте регулярно відвідувати стоматолога, адже саме він допоможе вам правильно дотримуватися гігієни порожнини рота.
Переглядів: 2140 | Додав: Zaharchuk_Alisa
Всього коментарів: 0
avatar