Понеділок, 17.05.2021, 15:43
Вітаю Вас, Гость
Головна » 2012 » Січень » 10 » Домашня тварина та дитина
16:36
Домашня тварина та дитина
   Домашня тварина може бути відмінним другом вашої дитини, особливо якщо вона єдина дитина. Майже всі малюки люблять тварин, цікавляться їх життям, звичками. У прагненні придбати домашню тварину виявляється бажання дитини про когось піклуватися, опікувати слабку, залежне від нього істоту. Але фахівці рекомендують заводити улюбленця тільки після того, як дитині виповниться шість років, оскільки саме до цього віку дитина в повній мірі починає усвідомлювати, що тварини - це не іграшки, що вони, як і люди, можуть відчувати біль, радість чи смуток.
   Всі ми не раз читали або дивилися несамовиті репортажі про напад собак на дітей. Дійсно, згідно зі статистикою, найчастіше собаки кусають дітей до 5 років. Зазвичай це собаки, що належать їхнім батькам. А чому б їм і не кусати їх? Адже на очах собаки це роблять усі члени сім'ї - тато, мама, бабуся, дідусь, а то і гості. Згадайте, на кого найчастіше підвищують голос і кричать (з точки зору собаки - гавкають), кому частіше погрожують інтонацією (гарчать), кого шльопають (кусають)? На дитину! А собаки прекрасно все розуміють і роблять висновок, що таке ставлення до молодшого члену зграї є гарною традицією і нормальною поведінкою, яке дозволено і їм. Але на дітей нападають не тільки собаки, просто ці випадки частіше висвітлюються пресою.
   Звичайна кішка може завдати здоров'ю дитини непоправної шкоди. Навіть милий хом'ячок здатний вкусити. Ваш обов'язок як батьків вчасно попередити агресивні прояви домашнього юлюбленця по відношенню до дитини і навпаки, домашнім вихованцям теж, буває, дістається від дітей.
   Батькам потрібно знати декілька правил, щоб допомогти дитині і домашній тварині адаптуватися один до одного:
  1. Принести додому щеня або кошеня - це все одно що принести новонародженого. Тому кішку або собаку краще завести для дитини постарше, 8-10 років, оскільки тваринам точно так само, як дітям, потрібно досить тривалий час, щоб адаптуватися в родині і навчитися взаємодіяти з іншими членами родини. Якщо у будинку, де є дитина, живе кішка або собака, ніколи не залишайте їх наодинці в одній і тій же кімнаті.
  2. На початковому етапі в процесі спілкування дитини і домашньої тварини потрібна присутність дорослого. Дорослий повинен навчити їх обох правилам взаємодії, а також простежити, щоб ні тієї, ні іншій сторони не було завдано шкоди.
  3. Дитяча жорстокість не завжди носить навмисний характер. Часто дитина просто не розуміє, як потрібно брати, тримати або пестити тварину. Навчіть дитину необхідному відношенню на своєму прикладі. Якщо ви звертаєтеся з твариною належним чином і з добротою, дитина дуже скоро це перейме.
  4. Попросіть також дитину поглянути на світ очима тварини, уявити, що він відчував би, якби його тягнули за вуха, або махали перед обличчям іграшкою. Поясніть, що навіть найбільш спокійна і слухняна тварина має межі терпіння, які не можна переступати.
  5. Навчіть дитину розпізнавати загрозливі знаки, такі як шипіння, гарчання, підгортання губи, притиснуті вуха, роздратовані махи хвостом у кішок, які свідчать про те, що тварина втомилося від людського спілкування і потрібно залишити його на деякий час на самоті. Тварини, як і люди, не завжди хочуть грати, їм потрібно іноді деякий час побути наодинці.
  6. Тварина може стати агресивним, якщо його раптово чіпають під час вживання їжі, коли йому боляче або його пробуджують з глибокого сну. Навчіть дитину не чіпати тварину в такі моменти. Важливо, щоб дитина дотримувалась і поважала права тварини. 
  7. Намагайтеся залучити дитину до догляду за улюбленцем, він буде почувати себе господарем тварини, а це вчить відповідальності і співчуття. Звичайно, дитина молодше 12-ти років не може повністю взяти на себе турботу про тварину. Але навіть самий маленький карапуз може давати тварині воду і їжу, мити його миску або купувати разом з батьками іграшки в зоомагазині.
Переглядів: 1577 | Додав: Zaharchuk_Alisa
Всього коментарів: 1
avatar
А у нас был попугай, но из-за перьев у малого алергия началась, пришлось отдать в добрые руки. Тяжело отвыкали, попугай жил с нами 5 лет, теперь ходим в гости smok
avatar