Понеділок, 17.05.2021, 14:18
Вітаю Вас, Гость
Головна » 2011 » Грудень » 12 » Догляд за дитячим волоссям
19:04
Догляд за дитячим волоссям
Чо­му дітям - тільки ди­тя­чий шам­пунь?
Шкіра і во­лос­ся ди­ти­ни ма­ють свої особливості і ду­же відрізняються від на­ших з Ва­ми. На­прик­лад, шкіра (у то­му числі і на голові) на­ба­га­то тон­ше, ніж у до­рос­лих і містить ду­же ма­ло при­род­но­го жи­ру. Її за­хис­ний ро­го­вий шар на­ба­га­то тон­ше і во­на більш про­ник­на як для ко­рис­них, так і для шкідливих ре­чо­вин. І чим мо­лод­ша ди­ти­на, тим мен­ше її шкіра здат­на нейтралізувати мікроорганізми, що по­трап­ля­ють із зовнішнього се­ре­до­ви­ща. Особ­ли­во уваж­но слід ста­ви­ти­ся до дітей віком до ро­ку, для яких вплив неякісного шам­пу­ню мо­же бу­ти вкрай не­без­печ­ним.
Ди­тя­че во­лос­ся прин­ци­по­во відрізняються від на­шо­го. При народженні во­лос­ся ма­ля­ти м'яке, тонке, слаб­ко пігментоване, гли­би­на за­ля­ган­ня ци­бу­ли­ни во­лос­ся і во­ло­ся­них сосочків більш поверх­не­ва - в ос­нов­но­му в дермі, а не в підшкірній клітковині. Во­лос­сяч­ко більш лег­ке, і лег­ше сплутується. До речі, повністю шкіра і во­лос­ся ди­ти­ни фор­му­ють­ся і ста­ють як у до­рос­ло­го ли­ше в 7 років.
Шампуні для до­рос­лих розраховані, на­сам­перед, на ви­да­лен­ня надлишків жи­ру, а шкіра малюків до се­ми років на­ба­га­то тон­ша і містить дуже ма­ло при­род­но­го жи­ру. До то­го ж, діти більш схильні до алергічних реакцій. Ад­же шампуні для до­рос­лих ду­же час­то містять різні домішки, які мо­жуть спро­во­ку­ва­ти алергію. Крім цьо­го, ви­роб­ни­ки «до­рос­лих» шампунів не ду­же сте­жать за тим, щоб шам­пунь не дра­ту­вав сли­зо­ву обо­лон­ку очей.

Як час­то ми­ти го­ло­ву ма­лю­ка?
Сальні за­ло­зи ма­лень­ких дітей функціонують менш ак­тив­но, ніж у до­рос­лих. То­му во­лос­сяч­ко малюків не вар­то ми­ти над­то час­то. До­статньо бу­де, щоб во­лос­ся бу­ло чис­тим, ми­ти го­ло­ву дитині потрібно не частіше од­но­го ра­зу на тиж­день. Ви­ко­рис­то­ву­ва­ти слід ли­ше дитячі шампуні.

Вибір гребінця
Від гребінця багато в чому залежить зовнішній вигляд і зростання волосся. Дитину слід розчісувати 2-3 разів на день, розчісуючи волосся, здійснюється масаж голови, поліпшується кровообіг, підвищується ріст і живлення волосся. Вибір гребінця повинен був зроблений, судячи за густотою волосся малюка.
До дуже корисних відносяться гребінця з сибірського кедра та ялівцю. При рідкому волоссі перевагу слід віддавати густому гребінцю. Для короткого волосся підійдуть гребінці з рідкими зубчиками і масажна щітка. При купівлі гребінця для малюка віддавайте перевагу дереву, ніж пластмасі. Щоб уникнути легких травм шкіри голови придбайте гребені тільки з тупими зубчиками. Довге волосся краще розчісувати щіткою з натуральним ворсом, плавно їх погладжуючи.

Проблемне волосся
Відсутністю волосся страждають в основному світленькі діти, але і вони поступово обростають. Волосся формуються приблизно до 10 річного віку, вид волосся в дитинстві не дає ніякої інформації про майбутній стан покриву голови, так що панікувати при відсутності волосся в ранньому дитинстві зовсім не слід.

Випадіння волосся
Волосся дитини на відміну від дорослого випадають ділянками як наслідок підвищеного стресу.

Лупа
У маленьких дітей досить важко зустріти дане захворювання, поява лусочок свідчить про початок статевого дозрівання. Абсолютно позбавитися від лупи неможливо, єдине, що можна зробити - це регулярно мити голову спеціальним шампунем.

Посічені кінчики
Посічені кінчики з'являються з-за неправильного догляду за волоссям. Позбутися від них можна єдиним способом, підстригти кінчики і більше не запускати волосся.

Ковтуни
У більшості випадків волосся збираються в ковтуни не через якусь хворобу, а через тонку структуру і при недостатньому розчісуванні. Щоб позбутися від них раз і назавжди обов'язково кожен день розчісувати волосся гребінцем з великими зубцями, а також користуватися кондиціонером. Якщо це не допомагає, то краще обстригти волосся коротше.

Поради
Не відправляйте дитину спати з мокрою головою, подібна поведінка може призвести в кращому випадку до застуди малюка. Не голіть дитину налисо, не довіряйте міфу, що волосся після гоління будуть рости в три рази краще, швидше навпаки.
Не перестарайтеся з зачісками для дівчаток, не затягуйте волосся, плетучи кіски і колоски, це може скінчиться облисінням вашої маленької принцеси.
Переглядів: 2207 | Додав: Zaharchuk_Alisa
Всього коментарів: 0
avatar