Tuesday, 28.06.2022, 16:34
Вітаю Вас, Гость
Головна » 2022 » June » 2 » До дня захисту дітей
10:08
До дня захисту дітей

Для дітей будь-яке свято — це велика подія, можливість порадіти та повеселитися.  1 червня 2022 року світ відзначав Міжнародний день захисту дітей, який у реаліях війни Росії проти України є можливістю ще раз нагадати світові про те, що в нашій країні страждають та гинуть діти.

Рішення про проведення Міжнародного дня захисту дітей було прийняте на Всесвітній конференції, присвяченій питанням благополуччя дітей, яка відбулася в Женеві в 1925 році. Чому це дитяче свято було вирішено відзначати саме 1 червня? За однією з версій, 1 червня 1925 року Генеральний консул Китаю в Сан-Франциско зібрав групу китайських дітей-сиріт і влаштував для них святкування Дуань-у цзе (Фестивалю човнів-драконів). Завдяки щасливому випадку день збігся і з часом проведення «дитячої» конференції в Женеві. А в 1949 року в Парижі відбувся конгрес жінок, на якому прозвучала клятва про невпинну боротьбу за забезпечення міцного миру, як єдиної гарантії щастя дітей. За рік, саме 1 червня, був проведений перший Міжнародний день захисту дітей. Відтоді це свято почали відзначати щороку 1 червня. А от на Сейшельських островах святкують не день, а цілий Місяць захисту дітей.

У Міжнародного дня дітей є свій прапор. На зеленому тлі, що символізує ріст, гармонію, свіжість і родючість, навколо знака Землі розміщені стилізовані фігурки ‒ червона, жовта, синя, біла та чорна. Ці людські фігурки символізують різноманітність і терпимість. Знак Землі, розміщений в центрі, ‒ символ нашого спільного дому.

Слід зазначити, що Всесвітній день дітей відзначається також 20 листопада. 1954 року Генеральна Асамблея ООН рекомендувала всім країнам ввести в практику святкування Всесвітнього дня дітей (Universal Children’s Day).

З початку повномасштабного вторгнення в Україну росіяни вже вбили 243 наших дітей, а ще 466 дістали поранення різного ступеня тяжкості. Українці не втомлюються на всіх можливих майданчиках доносити цю інформацію до міжнародної спільноти, щоб увесь світ згуртувався проти війни та допоміг нам повернути дитинство нашим дітям.

 

Переглядів: 31 | Додав: сонечко
Всього коментарів: 0
avatar