П`ятниця, 25.09.2020, 09:39
Вітаю Вас, Гость
Головна » 2012 » Лютий » 6 » "Будь ласка" "Дякую" "Вибач"
20:19
"Будь ласка" "Дякую" "Вибач"
"Дякую", "Будь ласка", "Вибачте" - ці слова дуже важливі в спілкуванні. Вони допоможуть вирішити спірні питання, знайти компроміс, та й просто налагодити хороші відносини. І чим раніше почати виховання ввічливості у дитини, тим краще.
   Гарні манери закладаються в ранньому дитинстві, коли малюк спостерігає за татом і мамою і намагається наслідувати їх поведінці. Тому, особистий приклад краще діє, ніж виховні бесіди та постійні нагадування.
"Будь ласка"
   Перше "дай" ви почуєте від дитини вже на першому році життя, але це буде скоріше вимога, а не прохання. І вже зараз вам потрібно говорити малюкові "будь ласка". Таким чином, він поступово запам'ятає, в яких випадках вживається це слово.
   Дітям постійно потрібно пояснювати правила поведінки з людьми, причому, не важливо, чи будуть це родичі, друзі, малеча з садочка. Розкажіть дитині, що слово "будь ласка" допоможе отримати йому бажану іграшку без конфліктних ситуацій.
   Якщо ви хочете навчити дитину ввічливості, показуйте все на своєму прикладі. Навряд чи малюк буде вимовляти такі слова, якщо ніколи не чув їх у себе в сім'ї. Звичайно, важко говорити дитині: "Будь ласка, одягайся швидше, ми запізнюємося", коли процес затягується на 30 хвилин. Але ваше терпіння буде винагороджено, коли в спілкуванні з однолітками малюк почне використовувати чарівні слова.
   Для більшого ефекту замініть вимогу на прохання, тоді вони точно почнуть виконуватися швидше. Маля відчує, що у нього є вибір, а не необхідність виконувати чергові побажання батьків.
"Дякую"
   Слово "дякую" прийнято говорити як можна частіше. Воно дозволяє малюку сформувати самоповагу і впевненість у собі. Якщо ви  будите дякувати малюку за кожен хороший вчинок, він зрозуміє, що зробив дійсно щось хороше.
   Не потрібно засмучуватися, якщо дитину пригостять чимось смачненьким, а він промовчить у відповідь. У цій ситуації не варто примушувати дитину фразами типу "що потрібно сказати?", тощо. Подякуйте самі, нехай малюк в черговий раз побачить, як потрібно поступати. І коли дитина в потрібній ситуації скаже: "Дякую", не забудьте заохотити його. Так ви крок за кроком, повільно, але ефективно, виховуєте ввічливість у дитини.
"Вибач"
   Нерідко можна зустрітися з думкою батьків, що перед дитиною не потрібно вибачатися, навіть якщо вони дійсно не праві. Це хибна думка.
   Пояснюйте дитині, що в незручне становище може потрапити кожен, і якщо є можливість, потрібно просити пробачення.
   Станьте прикладом для дитини, вибачайтеся перед ним, коли не праві або несправедливі. Малюк це запам'ятає і в аналогічній ситуації дуже ймовірно, зробить так само. Так він навчиться визнавати свої помилки і намагатися їх виправляти.
Переглядів: 2204 | Додав: adana
Всього коментарів: 0
avatar