П`ятниця, 26.02.2021, 21:37
Вітаю Вас, Гость
Головна » 2018 » Квітень » 26 » Акція «Екологічна стежина»
14:31
Акція «Екологічна стежина»

Десять років тому на подвір’ї нашого садка з’явилось незвичне деревце. Воно має багато назв: «уксусне дерево», «чумак», «рай-дерево», «боже дерево» , «айлант» або «китайський ясен».

       Вперше про дивовижне дерево в Європі стало відомо з 1751 p. Незабаром «чумак» потрапив і до Америки, а в1809 році його завезли в Росію .

Стрункий стовбур, увінчаний густою кроною, досягав 20—30 см заввишки. Темно-зелені листки чумака, понад 50 см завдовжки трохи нагадують листя пальм або гігантського ясена, а зелені непоказні квітки, зібрані в довгу волоть, підсилюють цю схожість. Восени крону розцвічують яскраві червоно-коричневі плоди — крилатки.

Про декоративність цього мешканця тропічних лісів свідчила навіть його назва утворена від слова, яким туземці називали одну з місцевих рослин — «небесне дерево». У деяких країнах закріпилася назва «рай-дерево» та «боже дерево». Родом айлант з Китаю, тому в Росії його почали називати китайським ясеном. Проте айлант завезли не для того, щоб прикрашати парки. Листки айланта використовувалися на корм шовкопряда і як антивірусний і інсектицидний засіб, сік з кори — на виготовлення ліків, лаку, олійних фарб, красива щільна деревина — для різних виробів і як цінна сировина для виготовлення паперу, з вугілля виготовляли порох.

Дерево швидко росте, легко поновлюється кореневою порослю, причому паростки поширюються на 15—20 м від материнської рослини. За рік - виростають на 1-3 метри. Не дивно, що згодом біля кожного дорослого дерева у нас утворились невеличкі «групки» молодої парості «чумака». Їм ставало тісно в своїй «групі», тому ми прийняли рішення розсадити їх.

Підготували місце для пересадки та сажанці і 19 квітня весь колектив закладу, батьки і навіть вихованці долучились до роботи.

Наші старання увінчались успіхом – центральний фасад нашого закладу прикрашає алея з 24 дерев «китайського ясеню» або «чумака». Тепер Марите має свій невеличкий «чумацький шлях».

Переглядів: 346 | Додав: сонечко
Всього коментарів: 0
avatar