Неділя, 18.04.2021, 20:06
Вітаю Вас, Гость
Головна » 2011 » Листопад » 20 » Агресивний малюк
19:09
Агресивний малюк
ЩОБ МАЛЮК НЕ БУВ АГРЕСИВНИЙ, НЕ ЗАЛИШАЙТЕ ЙОГО БІЛЯ ТЕЛЕВІЗОРА САМОГО
Дорослим зрозуміло, що телевізор — це хвороба цивілізації. Причина її — відсутність у батьків часу для спілкування з дитиною. У середньому мати, яка працює, лише 15—20 хвилин на добу розмовляє зі своєю дитиною.
Необхідно зауважити, що потік телевізійної інформації формує в дитини «базу даних», підсвідомі настановлення, які впливатимуть на все її подальше життя. Агресивність, негативне ставлення до навколишнього світу, розчарування в житті — безпосередні наслідки отриманих у дитинстві настановлень.
У тому, що малюки стають агресивними, ми звикли звинувачувати телебачення. Але німецькі вчені стверджують, що лише телебачення не може підвищити агресивність, і пропонують розглядати проблему глибше.
 Важливо враховувати:
  • вік — що доросліша дитина, то менше вона піддається впливу засобів масової інформації;
  • стать — чоловіки більше схильні до агресії, ніж жінки;
  • вразливість;
  • соціальне оточення — стосунки батьків.
Якщо в сім'ї є насилля, то дитина отримує його подвійну дозу. Тому в агресії дитини винні передусім батьки.
Психологи дають кілька важливих порад, як контролювати захоплення малюків телебаченням:
Не слід залишати малюка перед телевізором одного, він має з кимось ділитися своїми переживаннями, тривогами і радощами. Йому потрібні коментарі й пояснення батьків, якщо він не може сам розібратися в сюжеті.
Після спільного перегляду треба обов'язково обговорювати з дитиною побачене.
Пам'ятайте: що молодший малюк, то менше йому слід дивитися телевізор. Діти до 4—5 років не розуміють фільми для дорослих. Усі передачі повинні відповідати віку дитини.
Приділяйте малюку більше часу і не вмикайте йому телевізор спеціально для того, щоб відпочити.
Покажіть малюку, що ви не залежите від телевізора. Диван чи крісло перед телевізором не повинні бути центральним місцем у вашій квартирі. Поганий приклад — дивитись телевізор днями, а тим паче під час їжі.
Телевізор — один із головних чинників напруження для очей. Тому при перегляді телепередач удень краще затемнювати приміщення, а ввечері, навпаки, вмикати світло збоку або позаду глядача.
Відстань до телевізора повинна бути у п'ять разів більшою, ніж діагональ екрана.
Дітям дошкільного віку можна дивитися телевізор не більше 30—45 хвилин на день. Психологи радять, щоб дитина до 4 років (основний період дозрівання мозку) не дивилася телевізор узагалі. Після 6 років «спілкування» з телевізором має бути не більше години на тиждень.
Переглядів: 1673 | Додав: Zaharchuk_Alisa
Всього коментарів: 0