Понеділок, 17.05.2021, 14:56
Вітаю Вас, Гость
Головна » 2012 » Березень » 14 » А ваша дитина ввічлива?
12:22
А ваша дитина ввічлива?
Всім батькам дуже приємно чути про те, що їхній малюк вихований. І ми всі хочемо прищепити нашим діткам правила хорошого тону і етикету. Для цього зовсім не обов'язково виховувати дитину в строгості. Найкращим вчителем буде власний позитивний приклад батьків. Прищеплювати дитині ввічливість батьки повинні з самого раннього віку. Особливо важливо вчасно навчити дитину вітатися, прощатися, дякувати, вибачатися.

Що б дитина була вихованою - ви повинні подавати в цьому приклад.
І якщо в будинку ніхто не говорить такі слова як «спасибі», «будь ласка», «доброго ранку», то і дитина не буде розуміти, для чого ці слова, і тим більше, чому від нього вимагається їх говорити. Якщо ж у будинку всі один одного поважають, то такі правила будуть для дитини само собою зрозумілим. Тому, особистий приклад - це основа основ. Поводьте себе так, як хотіли б, що б поводився ваш малюк. І він буде самим вихованим.
Часто дитина може відмовлятися від слів вітання, тому що він просто не розуміє, для чого вони потрібні. Від дорослих в цій ситуації потрібно лише терпіння і витримка. Вони повинні привітно, без повчань, доступною мовою пояснити дитині, навіщо потрібно вітатися.
Іноді дитина може стати мимовільним свідком розмови, в якому батьки погано відгукуються про своїх знайомих, з якими потім привітно вітаються. Природно, малюк може просто заплутатися в тому, що добре і правильно, а що ні. Ніколи не показуйте дитині подвійні стандарти поведінки.
Часом дитина не вітається просто тому, що він не хоче робити цього в даний момент. Не тисніть на малюка, дозвольте йому розвиватися в своєму темпі, спокійно поясніть йому пару раз, чому так важливо вітатися.
Навчити дитину вітатися не складно, якщо кожен день показувати йому це нехитре діло на своєму прикладі. Вітайте знайомих людей, сусідів і рідних у присутності малюка першими, голосно і з радістю. Вітайтеся з дитиною, не вимагаючи цього від нього. У такій атмосфері малюк зрозуміє, що вітатися - це норма.
Прочитайте дитині казку, персонажі якої весь час вітаються один з одним. Розкажіть йому, що через слова вітання ми передаємо людям хороші побажання і свою любов.
Дозвольте маляті не привітатися з тією або іншою людиною. Але поясніть йому, як відчув себе той, з яким не привіталися. Запитайте в дитини, як буде почувати себе він, якщо хтось просто не помітить його і не скаже йому приємних чарівних слів привітання.
Після кожних слів вітання, виголошених дитиною, похваліть його. Адже похвала для малюків - відмінний стимул освоювати правила поведінки.
Пам`ятайте:
  • Не треба влаштовувати гучних скандалів з приводу ввічливості дитини
  • Перші уроки основ етикету малюк отримує вдома
  • Правила ввічливості тільки заради правил не сформують в дитині чуйність і відкритість, любов до людей
  • Зовнішня ввічливість не завжди є ознакою щирості
Вам на допомогу:
  • Казка про ввічливість
Завантажити тут
  • Пропонуємо вашій увазі ігри та ігрові ситуації з навчання дитини ввічливості і культури спілкування
Завантажити тут
  • Ідея для друку
Завантажити тут

Переглядів: 3589 | Додав: adana
Всього коментарів: 0
avatar