Wednesday, 29.06.2022, 03:13
Вітаю Вас, Гость

Знайомтесь, наша історія закладу...

   Жовтень 1986-го: прийняте рішення про будівництво нового міста для постійного проживання працівників Чорнобильської АЕС. Через півроку в придніпровських лісах на Чернігівщині біля невеликої залізничної станції Нерафа було закладено атомоград.

   В листопаді 1987 року за проектом архітекторів Калинка Зани Гунарівни та Раухварчере Віти Петрівни будівельники під керівництвом Бегена Едуарда Вільгемовича та Юровса Яніса Денатовича  розпочали будівництво дитячого закладу №4 «Марите».

Латвійською - марите, російською - божья коровка, українською - сонечко (жучок). Цю дивовижну назву залишили нам у спадок латвійські архітектори та будівельники.

   29 листопада 1988 року садок здали в експлуатацію.

   26 липня того ж  року
на посаду завідуючої ДНЗ №4 «Марите» призначена Васянович Ольга Василівна. Ольга Василівна пропрацювала на посаді завідуючої ДНЗ №4 «Марите» тринадцять  років (до 2001 року).

   У лютому 1989 року в заклад прийшли перші вихованці.

   В період з 1989 по 1992 рік заклад працює як дитячий заклад загального типу.  Відкриту на той час психологічну службу «Марите» очолила Коваленко Наталія Миколаївна.

   З 1992 року
відкриті перші групи санаторного типу для тубінфікованих та довго і часто хворіючих дітей.

   У 1993 році заклад отримав статус ДНЗ комплексного (санаторного) типу. До штату медичної служби закладу введені посади лікаря-педіатра, лікаря-фтизіатра та лікаря ЛФК. Відкрито реабілітаційний блок, масажний кабінет, інгаляторій, зал ЛФК, відкореговано роботу басейну та спортивного залу, обладнана спелеокімната.

   Того ж року
розпочав роботу комп’ютерний клас, де вихованці старшого дошкільного віку опрацьовують спецкурс «Логіка». Пізніше на базі комп’ютерного класу буде організовано гурток «Комп’ютерні цікавинки», очолить роботу гуртка Хоменко Оксана Миколаївна. Вона ж упорядкувала програму гурткової роботи «Комп’ютерні цікавинки». Програма двічі перевидавалась, занесена до Анотованого каталогу обласної виставки «Освіта Київщини: творчі здобутки, перспективні педагогічні ідеї та технології» та рекомендовані до впровадження у навчально-виховний процес Київської області і досі використовується в ДНЗ. Сьогодні роботу гуртка очолює вихователь першого класу Масан Світлана Василівна.

  У 1995 році на посаду практичного психолога  прийшла Васильєва Ольга Георгіївна, яка  пропрацювала  до лютого 2011 року. За час своєї діяльності Ольга Георгіївна упорядкувала дві адаптовані програми для роботи з дітьми (обидві програми занесені до Анотованого каталогу обласної виставки «Освіта Київщини: творчі здобутки, перспективні педагогічні ідеї та технології» та рекомендовані до впровадження у навчально-виховний процес Київської області), публікувалась у професійних виданнях, приймала участь у фахових конкурсах і двічі ставала лауреатом міської акції «Славутичанин року».

   З вересня 2011 року роботу психологічної служби ДНЗ №4 очолює Бродягіна О.Ю.

   З 1995 року під керівництвом Поборуєвої Валентина Федорівни в закладі функціонує студія образотворчого мистецтва, де проходять заняття живопису та ліплення з дітьми усіх вікових категорій.

   У 2001 році на посаду завідуючої «Марите» призначена Івашко Наталія Іванівна. Заклад продовжує вдосконалювати  та розвивати свою оздоровчо-профілактичну базу.

   У 2002 році  зроблено ремонт спортивного залу і спелеокімнати.

   У 2003-2004 н. р. садочок вперше приймає дітей раннього дошкільного віку (від 2-х років). У всіх вікових групах створені міні центри ”Здоров’я”, де зібрані комплекси самомасажів, пальчикових ігор, дихальної гімнастики і т.д. з використанням нетрадиційних технік та матеріалів.

   У 2004 році відкрито  фітобар.

   У квітні 2005 року придбано апарат для киснево синглентних коктейлів. У приміщенні фітобару дітлахи не лише вживають фіто напої та коктейлі, а й займаються за програмою валелологічного спрямування «Школа вітамінки».

   В лютому 2005 року проходить святкове відкриття відремонтованої аромакімнати, до плану оздоровчо-профілактичних заходів закладу двічі на рік (восени та на весні) курсом по 10 сеансів вводиться ароматерапія для всіх вихованців ДНЗ за виключенням груп раннього віку.

   Створена матеріально-технічна база та методичні напрацювання закладу дозволяють у 2007-2008 навчальному році розпочати експериментальну роботу по впровадженню методики ефективної ендоекологічної профілактики здоров’я дітей  за програмою «Екологія, дитина, майбутнє» Українського інституту екології людини під керівництвом професора Курика Михайла Васильовича.

   Того ж року заклад проходить державну атестацію. Свідоцтвом про атестацію (серія ДНЗ № 001011 видано 05.08.2008 року) та відповідно до наказу Головного управління освіти і науки Київської обласної державної адміністрації від 19.05.2008 року за № 199, на підставі рішення Регіональної експертної рад з питань ліцензування та атестації навчальних закладів від 9.04.2008 року (протокол №96) заклад визнано АТЕСТОВАНИМ (за високим рівнем, з відзнакою).

Скільки  б часу не минуло незмінними залишаються тільки бажання нести дітям "розумне, добре та вічне".